Pożar kamienicy w Nowej Soli

Podczas gaszenia pożaru, który wybuchł w piątek w jednej z kamienic w Nowej Soli, w mieszkaniu na piętrze strażacy znaleźli zwłoki dwóch osób. Trwa ustalanie tożsamości ofiar i przyczyny tragedii – poinformowała Katarzyna Synowiecka z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Autor: PAP 17 grudnia 2021 17:02

Na miejscu pracują policjanci. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustali to prowadzone postępowanie.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli Sebastian Olczyk, zgłoszenie o pożarze kamienicy na placu Solnym w Nowej Soli wpłynęło do służb w piątek, po godz. 11. Do akcji skierowano siedem zastępów gaśniczych państwowej i ochotniczej straży.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pożar najprawdopodobniej pojawił się w lokalu na piętrze, a następnie objął nieużytkowane poddasze budynku. Podczas gaszenia ognia w jednym z pomieszczeń na piętrze strażacy znaleźli zwłoki dwóch osób. Na czas akcji mieszkańcy parteru budynku zostali ewakuowani, podobnie jak osoby z sąsiedniej kamienicy" - powiedział Olczyk.

Dodał, że pożar został dość szybko opanowany, a strażacy zakończyli wszystkie swoje działania około godz. 15. Wówczas do pracy przystąpili policjanci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych