Pożar mieszkania w Łomży

Dwie starsze osoby zmarły w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z mieszkań bloku w Łomży (Podlaskie) - poinformowała policja.

Autor: PAP 04 stycznia 2022 08:19

Zgłoszenie o pożarze podlascy strażacy otrzymali po godz. 1 - poinformował PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku.

Do pożaru doszło w mieszkaniu na pierwszym piętrze bloku przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Łomży. Dyżurny podał, że pożarem było objęte ok. 2 mkw. mieszkania, a na klatce schodowej występowało duże zadymienie. Strażacy po wywarzeniu drzwi i ugaszeniu pożaru, ewakuowali mężczyznę w wieku 78 lat i 75-letnią kobietę, którzy zostali przekazani medykom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednak mimo udzielonej pomocy, osoby te zmarły. Informację potwierdziła PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci tych osób. Zaborowska poinformowała, że czynności są prowadzone w kierunku art. 163 par. 3 kk, który mówi, że jeżeli następstwem pożaru jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Dodała, że kluczowym dowodem będzie opinia biegłego w zakresie pożarnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych