Poznań: dywan z płatków kwiatów; w tym roku pod hasłem „Podaj rękę Ukrainie”

Z płatków tulipanów powstał w poznańskim parku Adama Mickiewicza dywan kwiatowy. Przedstawia serce, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób. Dywan wieńczy napis "Podaj rękę Ukrainie".

Autor: Pap 12 maja 2022 08:38

W tym roku powstałe w trakcie IX edycji Poznańskich Dywanów Kwiatowych dzieło nawiązuje do uchodźców z Ukrainy, którzy schronienia przed wojną poszukują także w Poznaniu i Wielkopolsce.

"Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego przedstawia barwną wizualizację serca, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób. Podkreślają to dwa mankiety, które symbolizują flagę Polski i Ukrainy. Cały dywan wieńczy napis +Podaj rękę Ukrainie+, który zachęca nas do nieustannej pomocy i podania symbolicznej ręki Ukrainie" - podkreśliło Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wskazano, że tegoroczny dywan kwiatowy ma stanowić również podziękowanie dla społecznych organizacji i indywidualnych osób, które działają na rzecz pomocy uchodźcom.

"Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa. Poznań otwiera swoje serce dla Ukrainy i podaje jej pomocną dłoń, nieustannie oferując pomoc obywatelom uciekającym z własnego kraju z powodu wojny. Dlatego też poprzez akcję +Podaj rękę Ukrainie+ chcemy okazać solidarność z atakowaną Ukrainą. Solidarność z osobami, które straciły rodziców, małżonków, rodzeństwo, dzieci czy inne osoby bliskie lub przyjaciół na skutek wojny" - wskazano.

Tegoroczny dywan kwiatowy został ułożony z ok. 150 tysięcy kobierców tulipanów w poznańskim parku Adama Mickiewicza. Tworzenie dywanu, którego projekt przygotowała inż. arch. kraj. Agata Walczak-Górka, trwało wiele godzin. Od lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - KNAK, do inicjatywy więc - również i w tym roku - przyłączyli się studenci.

W organizację zaangażowane było także Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze w Gołuskach państwa Barbary i Michała Szymanowskich.

IX Poznańskie Dywany Kwiatowe można będzie oglądać do niedzieli 15 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych