Poznań: rowery dla pracowników Zarządu Komunalnych Zasobów LokalowychPap - 11 maja 2020 08:46


12 rowerów dla swoich pracowników kupił poznański Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Według spółki możliwość skorzystania z jednośladu będzie ułatwieniem dla osób pracujących w terenie.

W komunikacie ZKZL podkreślono, że zakup 12 rowerów to kolejny krok "w proekologicznym działaniu" spółki i "wsparcie walki ze smogiem w Poznaniu". "Jednocześnie będzie to spore ułatwienie dla pracowników terenowych, którzy podczas czynności służbowych mieli problem z zaparkowaniem samochodów lub stali w korkach" - podano.

Rowery dla pracowników zarządu mają sakwy na dokumenty i na zestawy narzędzi. "ZKZL nie zapomniał również o bezpieczeństwie i wyposażył pracowników w kaski. Rowery będzie można poznać po naklejkach z napisem +Jestem EKO+, umieszczonych na ramach" - poinformowano.

W komunikacie spółka zaznaczyła, że ZKZL w ramach walki ze smogiem likwiduje piece kaflowe w swoich lokalach mieszkalnych. Udało się też zmniejszyć liczbę drukowanych pism dzięki wprowadzeniu elektronicznego obiegu dokumentów.

"W ubiegłym roku w siedzibie firmy oraz terenowych punktach obsługi klienta pojawiły się też Eko-Boxy na dokumenty, które w całości podlegają recyklingowi z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa" - podano.

"Mamy nadzieję, że poprzez proekologiczne działania zachęcimy inne firmy działające w obrębie Poznania do dbałości o środowisko i do walki ze smogiem" - zaznaczono w komunikacie ZKZL.