Poznań: w październiku otwarcie skweru Marii i Lecha Kaczyńskich

W trzecim tygodniu października w centrum Poznania nastąpi oficjalne otwarcie skweru Marii i Lecha Kaczyńskich. Na uroczystość zaproszony został prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Autor: PAP 27 września 2021 15:35

Poznańscy radni nadali skwerowi pomiędzy ulicami Księcia Józefa i Kutrzeby, w sąsiedztwie Pomnika Armii Poznań imię Marii i Lecha Kaczyńskich na początku czerwca. Do nadania takiego imienia skwerowi zachęcał poznańskich radnych Koalicji Obywatelskiej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Przewodnicząca klubu radnych PiS Klaudia Strzelecka powiedziała PAP w poniedziałek, że kończy się dopinanie szczegółów wydarzenia i potwierdzanie obecności zaproszonych na otwarcie gości. Potwierdziła, że na uroczystości spodziewany jest m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Właśnie kończymy opracowywanie scenariusza uroczystości, myślimy o tym, by była ona szersza, niż samo otwarcie skweru" - powiedziała PAP radna.

W lipcu Klaudia Strzelecka informowała PAP, że o terminie oficjalnego otwarcia skweru noszącego imię prezydenckiej pary w dużej mierze zadecydowały względy techniczne, związane m.in. z opracowaniem tekstów i przygotowaniem stosownych tablic.

W czerwcu za uchwałą dotyczącą nazwania skweru zagłosowało 22 radnych z klubów PiS, KO i Wspólny Poznań, pięcioro wstrzymało się od głosu, a siedmioro radnych było przeciw.

Wcześniej projekt radnych Prawa i Sprawiedliwości poparł m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (KO). "Jeśli chcemy miasta otwartego, w którym każdy będzie czuł się dobrze, musimy akceptować różnorodność poglądów" - argumentował prezydent miasta.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych