Poznań: wnioski o wymianę kopciuchów do końca lipca

Do końca lipca w Poznaniu przyjmowane są wnioski w ramach miejskiego programu Kawka Bis, wspierającego mieszkańców w likwidacji kopciuchów. W tym roku na realizację projektu miasto przeznaczyło 15 mln zł.

Autor: pap 05 lipca 2022 10:17

  • Kawka Bis to miejski program dotacyjny w Poznaniu, wspierający likwidację ogrzewania opartego na węglu czy drewnie i zastąpieniu go innym ekologicznym sposobem ogrzewania.
  • Poznański magistrat podał, że do tej pory przygotowano ponad 400 umów na kwotę blisko 6 mln zł.
  • Ponad 60 inwestycji zostało już zrealizowanych.

Wysokość dofinansowania zależy od tego, jaki nowy sposób ogrzewania wybierze mieszkaniec Poznania.

Poznaniacy mogą starać się o dofinansowanie do 12 tys. zł - w przypadku zmiany na ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe lub elektryczne, do 15 tys. zł - przy wymianie pieca na pompę ciepła, do 20 tys. zł - w przypadku pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną lub też połączenia ogrzewania elektrycznego z instalacją fotowoltaiczną.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miasto przypomniało, że od 2024 r. posiadaczom starych, bezklasowych pieców centralnego ogrzewania będzie grozić kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Ograniczenia i zakazy dotyczące używania w Poznaniu instalacji, w których następuje spalanie paliw, wprowadziła tzw. uchwała antysmogowa Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z grudnia 2017 r.

Osoby, które mają stary piec centralnego ogrzewania, powinny zlikwidować go do końca 2023 r., a korzystający z pieców kaflowych - do końca 2025 r.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 lipca za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) lub w formie papierowej - w siedzibie wydziału kształtowania i ochrony środowiska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych