Poznań wypłaci wnioski o wypłatę świadczeń dla osób, które przyjęły uchodźców

Do Biura Spraw Lokalowych każdego dnia wpływają kolejne wnioski o świadczenie dla osób, które zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy.

Autor: pap 31 maja 2022 11:26

  • Poznań wypłaca świadczenia dla osób przyjmujących osoby uciekające przed wojną.
  • Świadczenie wynosi 40 zł.
  • Aby usprawnić ich rozpatrywanie, od 1 czerwca cały proces zostanie przeniesiony do Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Poznański magistrat poinformował, że od środy, 1 czerwca, cały proces przyjmowania i rozpatrywania dokumentów oraz realizacji wypłat świadczeń dla osób, które przyjęły uchodźców zostanie przejęty przez Poznańskie Centrum Świadczeń (PCŚ), które jest - jak podkreślono - organizacyjnie i lokalowo przystosowane do obsługi masowego klienta.

"Decyzję podjęto, by rozpatrzyć wnioski w oczekiwanym terminie i przyspieszyć dokonywanie wypłat" - wskazano.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Magistrat podkreślił, że w związku z tymi zmianami, od 1 czerwca zostaną zamknięte punkty przyjmowania wniosków obsługiwane przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, w tym Biuro Obsługi Klienta w siedzibie ZKZL przy ul. Matejki 57.

"Każdy, kto potrzebuje pomocy w prawidłowym wypełnieniu wniosku, może przyjść do Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1" - wskazano.

Magistrat przypomniał również, że Poznańskie Centrum Świadczeń obsługuje wyłącznie umówionych klientów. Wizytę można zarezerwować telefonicznie (61 646 33 44) lub online, wszystkie informacje dostępne są także na stronie www.pcs.poznan.pl.

"Osoby, które wypełniają wniosek we własnym zakresie, mogą wysłać go pocztą w formie papierowej do PCŚ lub złożyć elektronicznie poprzez platformę ePUAP, wybierając skrzynkę Poznańskiego Centrum Świadczeń. Wnioski, które zostały dotychczas złożone, a jeszcze nie są rozpatrzone, zostały przekazane do PCŚ" - poinformowano.

Magistrat przypomniał również, że aktualnie obowiązuje nowy wzór wniosku, który wszedł w życie 30 kwietnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych