Poznaniacy mieszkania kupują lokalizacją

Z analizy potrzeb i preferencji mieszkaniowych poznaniaków, przeprowadzonej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wynika, że istotnym czynnikiem wpływającym na wybór własnego mieszkania, jest lokalizacja.

Autor: HouseMarket.pl 26 stycznia 2017 14:53

Osiedla oddalone od centrum cieszą się sporym zainteresowaniem, pośród nabywców, z różnych grup wiekowych.

Wśród czynników związanych z doborem lokalizacji do zamieszkania, z pewnością należy wymienić otoczenie oraz dogodną komunikację miejską. Okolica osiedla ma znaczący wpływ na atrakcyjność mieszkania. Poza kluczowymi kwestiami takimi jak standard deweloperski, czy powierzchnia lokalu, istotna jest również bliskość terenów zielonych, gdzie można wypocząć.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dostępność parków i lasów

Dostępność parków i lasów, nie tylko poprawia krajobraz, ale również wycisza, pozwalając odetchnąć od miejskiego zgiełku. W zachodniej części Poznania, gdzie powstaje osiedle Nowe Ogrody, natura jest na wyciągnięcie ręki. Tuż obok mieści się jezioro Rusałka oraz dobrze zagospodarowana plaża. Wybierając się nad jezioro można po drodze wstąpić do Ogrodu Botanicznego, w którym znajdują się egzotyczne gatunki roślin. Osoby lubiące aktywność fizyczną z pewnością docenią lasek Marceliński, który jest doskonałym miejscem na relaks. Dla osób ciekawych historii dostępny jest fort VII, w którym znajduje się Muzeum Martyrologii Wielkopolan.

– Obecni i przyszli mieszkańcy Nowych Ogrodów dostrzegają atrakcyjność tego osiedla, podkreślają też bliskość terenów rekreacyjnych, szkół i przedszkoli  – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Jak wykazuje analiza przeprowadzona przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, osoby do 44 roku życia chętnie wybierają osiedla w zielonych okolicach, nieco oddalone od centrum, np. w zachodniej części Jeżyc. Powstające tam osiedle Nowe Ogrody cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż znajduje się zaledwie 10 minut drogi rowerem od plaży nad jeziorem Rusałka oraz około 5 minut drogi od Ogrodu Botanicznego. Korzystając ze ścieżek i dróg rowerowych, z Nowych Ogrodów do lasku Marcelińskiego, można dojechać w około 15 minut.

Dziedziniec na osiedlu

– Zieleń jest dla nas bardzo ważna, dlatego stworzyliśmy na osiedlu dziedziniec.  Dbając o komfort mieszkańców, zapewniliśmy również małą architekturę. Na terenie inwestycji powstały plac zabaw, ławki i chodniki. – podkreśla Marlena Zapalska.

Dla osób poszukujących własnego M, ważna jest również dostępność infrastruktury drogowej, dobry dojazd do centrum, zarówno komunikacją miejską jak i samochodem. Z Nowych Ogrodów do serca Poznania można dotrzeć rowerem lub autem już w 15 minut. Komunikacją miejską również w podobnym czasie. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe oraz pętla tramwajowa. W odległości kilkunastu minut drogi na pieszo znajdują się przedszkole, dwie szkoły podstawowe, gimnazjum oraz kilka szkół średnich, a to ważne dla rodzin kupujących mieszkanie w tej okolicy.

Nie mniej istotny jest też dostęp do miejsc parkingowych, czy podziemna hala garażowa. Ponadto, deweloper Proxin Ogrody zapewnia wiele dodatkowych udogodnień, takich  jak dostęp do punktów handlowych i usługowych. Dlatego na osiedlu powstaje małe centrum medyczne, w tym specjalistyczne gabinety lekarskie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych