Poznański PZFD stawia na społeczna odpowiedzialność biznesu

Poznański oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich dba lokalnie o kondycję rynku mieszkaniowego. Organizacja, zrzeszająca aktualnie 21 firm angażuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu, równocześnie dając dobry przykład deweloperom.

Autor: housemarket.pl 28 kwietnia 2020 11:19

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu to koncepcja działania, która uwzględnia różne grupy interesariuszy - od klientów, społeczność lokalną, samorząd, aż po instytucje oraz urzędy. Wsłuchując się w potrzeby pomaga je zrealizować, a także przyczynia się do rozwoju infrastruktury, kultury, okolicy, a w szerszym ujęciu także społeczeństwa.

- Przedstawiciele firm z Oddziału Poznańskiego PZFD, jak i całej branży systematycznie zwiększają zainteresowanie CSR-em. Dla nas to przede otwarcie na drugiego człowieka i spontaniczna pomoc. Mając ku temu możliwości, taki model działania jest u nas naturalny, a jednocześnie przynosi wiele radości - mówi Joanna Janowicz, v-ce prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw, która łączy deweloperów w imię pomocy, jest akcja charytatywna Deweloperzy Dzieciom, organizowana regularnie od blisko dekady, dająca mnóstwo radości podopiecznym domów dziecka.

- W naszym kalendarzu Deweloperzy Dzieciom niezmiennie od wielu lat zajmują ważne miejsce. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za działalność ekonomiczno-prawną, ale integralnie również za działalność społeczną wraz z realizacją jej celów - podkreśla Joanna Janowicz.

W przypadku wielu deweloperów zaangażowanie w CSR towarzyszy, z miesiąca na miesiąc przez lata działalności firm. A jednocześnie stanowi przykład dla otoczenia.

Deweloperzy wspierają lekarzy 

Natomiast oprócz działań regularnych i zaplanowanych, w ostatnich tygodniach branża deweloperska mocno zaangażowała się w pomoc służbie zdrowia. Deweloperzy przekazali łącznie ponad 2,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem i wsparcie personelu medycznego w całej Polsce. Na tę kwotę złożyły się darowizny w ramach zbiórki wśród firm członkowskich PZFD „Deweloperzy wspierają lekarzy”, a także wsparcie akcji „Korona z głowy”. Każdy z oddziałów PZFD, w tym Oddział Poznański, podjął też swoje działania, związane bezpośrednio z potrzebami jednostek szpitalnych i administracyjnych w danym regionie. W porozumieniu z dyrekcją Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3, przygotowanego na czas pandemii jako zakaźny, zostały zamontowane kamery, służące do obserwacji chorych pacjentów. To zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie personelu medycznego. Prace związane z montażem zostały wykonane na dwóch oddziałach.

- W takim momencie pomagamy razem lekarzom, którzy codziennie poświęcają się dla zdrowia innych i to stanowi nasz priorytet - zaznacza Sławomir Mila wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Ponadto, deweloperzy z Oddziału Poznańskiego PZFD, na prośbę koordynatora Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania i przy współpracy z firmą Algeco, podjęli się zapewnienia dziesięciu kontenerów mieszkalnych z toaletami i prysznicami dla czterech ośrodków pomocy, które zostały przeznaczone na utworzenie kolejnych miejsc izolacji czasowej dla osób w kryzysie bezdomności w związku epidemią COVID -19. Kontenery zostały już przetransportowane do miejsc, gdzie będą służyć osobom potrzebującym.

- Podjęliśmy decyzję o zmianie wydatkowania części środków budżetu PZFD o/ Poznań na niezbędną dzisiaj pomoc z uwagi na panującą sytuację - podsumowuje Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych