Pralki się rozkręcają, piekarniki - rozgrzewają

Polskie fabryki wyprodukowały w 2020 r. 30 mln sztuk sprzętu AGD, czyli o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody branży wzrosły do 33 mld zł - podaje w czwartek "Puls Biznesu".

Autor: Pap 18 lutego 2021 09:52

Jak podkreśla gazeta, Polska, w której działa obecnie 35 zakładów produkujących sprzęt gospodarstwa domowego, po raz kolejny umocniła się na pozycji europejskiego lidera.

"Według branżowej organizacji APPLiA Polska wartość naszego eksportu dużego AGD po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 mld zł (4,6 mld euro). To wzrost o 6 proc. wobec 2019 r. Zagranica odpowiada więc za 91 proc. przychodów polskich producentów. Do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i innych państw trafiło w 2020 r. 22,7 mln pralek, lodówek i innego sprzętu gospodarstwa domowego wyprodukowanego nad Wisłą" - czytamy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"PB" informuje też, że udział eksportu AGD w całej polskiej sprzedaży zagranicznej sięgnął w minionym roku 2,53 proc. (3,62 mld euro). "Lepszym wynikiem mogą się pochwalić tylko producenci mebli (4,05 mld euro). Za AGD są producenci aut osobowych i autobusów (3,46 mld euro), RTV (2,98 mld euro), statków i jachtów (2,4 mld euro), czy okien i drzwi (1,83 mld euro)" - napisano. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych