Prawie 4,5 tys. odbiorców pozbawionych dostaw prądu

W związku z silnym wiatrem w czwartek na godz. 21 prawie 4,5 tys. odbiorców na terenie całego kraju jest pozbawionych dostaw prądu - poinformował zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.

Autor: Pap 21 stycznia 2022 09:29

"#SILNYWIATR AWARIE ENERGETYCZNE - na godz. 21:00 dostaw prądu pozbawionych jest 4496 odbiorców na terenie całego kraju (najwięcej w woj.: dolnośląskim 4068, podkarpackim 171). Prace naprawcze trwają" - poinformował w czwartek na Twitterze zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.

RCB ostrzegło w czwartek po południu przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alerty drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi IMGW wydało dla północnej części kraju. Z kolei w województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim oraz w południowej części podlaskiego i warmińsko-mazurskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych