Premier o Samorządowym Polskim Ładzie: co roku subwencja inwestycyjna dla samorządów

Wprowadzenie corocznej subwencji inwestycyjnej dla samorządów zakłada zaprezentowany w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego Samorządowy Polski Ład. Wygospodarowanie tej kwoty było możliwe dzięki stabilizacji finansów publicznych - wskazał premier.

Autor: PAP 18 sierpnia 2021 14:56

Prezentując założenia Samorządowego Polskiego Ładu, premier wskazał, że jednym z jego filarów jest subwencja inwestycyjna, która co roku będzie przekazywana samorządom. "Co roku, przez kolejne x lat, do odwołania - tak długo, jak my będziemy rządzili, to na pewno" - dodał szef rządu.

Jak mówił, wygospodarowanie tej kwoty było możliwe dzięki stabilizacji finansów publicznych. "Najlepszy dowód - po lipcu mamy ponad 30 miliardów złotych nadwyżki. Ona oczywiście do końca roku będzie mniejsza, pewnie przekształci się w deficyt, ale duży niższy deficyt niż ten planowany w ustawie budżetowej. To bardzo dobra wiadomość" - powiedział premier.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreślił, że do uzdrowienia systemu finansów publicznych doprowadziła m.in. walka z przestępstwami podatkowymi. "Dzięki temu dzisiaj możemy samorządowcom zaproponować Samorządowy Polski Ład" - wskazał.

"Przypomnijmy sobie, jaka była propozycja dla Polski lokalnej naszych poprzedników (...) Zwijane posterunki policji, zwinąć przemysł, zwinąć dworce, zwinąć asfalt, zgasić światło, można powiedzieć. A dla tych, którzy mieszkali w miejscowościach takich jak Kamieniec Ząbkowicki (...) - +wyjedź do wielkiego miasta i pracuj za 5 złotych+. Takie były stawki godzinowe za naszych poprzedników" - mówił premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych