Premier: w najbliższych latach w Polsce recesja nie powinna nastąpić

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos mówi się o recesji w USA czy Europie Zachodniej, jednak recesja w Polsce nie jest tematem rozmów; nie powinna ona nastąpić ani w tym, ani w przyszłym czy kolejnym roku - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Autor: Pap 24 maja 2022 09:27

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, został we wtorek zapytany przez Polsat News o to, czy Polsce grozi recesja. "W Davos mówi się o recesji w USA, Europie Zachodniej, ale w Davos nie mówi się o recesji w Polsce, ponieważ i w tym, i w przyszłym, i w kolejnym roku recesja nie powinna nastąpić" - powiedział Morawiecki.

Premier zaznaczył, że prognozy dla polskiej gospodarki są dobre. "Chociażby Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych świata, który daje nam możliwość bardzo wysokiego wzrostu gospodarczego, tak wysokiego, że wolę nie przytaczać tej liczby" - powiedział.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

 

Morawiecki ocenił, że w Polsce "wzrost gospodarczy będzie w okolicach 3 proc., może trochę więcej". Sytuacja budżetowa zdaniem premiera "wygląda dobrze", czego potwierdzeniem jest wynik budżetu państwa z kwietnia. "Zanotowaliśmy kilkumiliardową nadwyżkę i jestem przekonany o tym, że w kolejnych miesiącach nie będzie żadnych poważnych kłopotów ze spięciem budżetu, z emisją obligacji" - dodał.

Premier zaznaczył, że to "uszczelnienie systemu finansowego powoduje, że także i dzisiaj mamy sytuację, jeśli nie komfortową, to naprawdę bardzo bezpieczną".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych