Premier za przyspieszeniem projektu ustawy o gwarancji wkładu własnego

Dodał, że po ograniczeniu bezrobocia nadszedł czas na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. "To jest ta realizacja marzeń polskich rodzin" - ocenił.

"Wierzę głęboko w to, że to jest główne powołanie dla każdego państwa - wzmacnianie życia rodzinnego, umacnianie trwałości rodzin, ale też tego dobrostanu, dobrobytu materialnego, bo od niego też bardzo dużo zależy. Zrobię wszystko co w mojej mocy, w mocy naszego rządu, żeby poprawiać los polskich rodzin" - powiedział Morawiecki.

Minister rodziny Marlena Maląg podkreśliła, że mieszkania należą do najważniejszych potrzeb.

"Mieszkania w piramidzie potrzeb młodych ludzi są najważniejsze. 43 proc. młodych Polaków mówi o tym, że najważniejsze są mieszkania, aby decydowali się na to czy zakładają rodzinę, czy wchodzą w związek małżeński, planują, aby urodziły się dzieci. Dlatego też programy mieszkaniowe zawarte w Polskim Ładzie pozwolą młodym ludziom dać poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, takiego zakotwiczenia, bo ten dom jest bardzo ważny" - mówiła.

Zaznaczyła, że wsparcie rodzin jest istotne w aspekcie osobistym, ale także społecznym. Dodała, że rząd zapewnia "dobry czas dla polskich rodzin (...) poprzez realizację programów społecznych, dzięki którym polska rodzina odzyskała swoją godność.

Maląg zaznaczyła, że rządzącym zależy na odwróceniu trendów demograficznych i na tym, "by Polska była zbudowana na silnym fundamencie, jakim jest rodzina".

"Rodzina daje nam szczęście, poczucie bezpieczeństwa. Możemy wykonywać najróżniejsze zawody, najtrudniejsze misje, ale zawsze wracamy do swojego domu" - powiedziała.

Zapewniła kontynuację rozpoczętych programów społecznych.

Wiceminister rodziny, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha zwróciła uwagę, że równolegle do projektu Polskiego Ładu powstawała strategia demograficzna.

"Zidentyfikowaliśmy w niej wszystkie ważne bariery, które powodują, że młodzi Polacy dzisiaj odkładają bądź rezygnują z decyzji o pierwszym dziecku czy o kolejnych. Te najważniejsze bariery to obok stabilnej, elastycznej pracy właśnie potrzeby mieszkaniowe. Chcemy zmienić tę sytuację" - zadeklarowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych