Prof. Horban: trzeba wyważyć między blokowaniem gospodarki a zahamowaniem epidemii

Trzeba niesłychanie wyważyć między blokowaniem ludzkiej aktywności i gospodarki a zahamowaniem epidemii – powiedział w czwartek szef Rady Medycznej prof. Andrzej Horban. Dodał, że jesienią może być mniej zachorowań, bo co najmniej połowa Polaków jest zaszczepiona.

Autor: PAP 20 sierpnia 2021 08:56

Prof. Horban, szef Rady Medycznej przy premierze, pytany w TVN24 o prognozę poziomu zachorowań na COVID-19 powiedział, że "może być mniej zachorowań jesienią niż na wiosnę, bo jednak co najmniej połowa społeczeństwa jest zaszczepiona. I nawet jeżeli będzie chorowało bardzo niewiele osób zaszczepionych, to będą chorowali ponad wszelka wątpliwość w sposób, który nie będzie zmuszał ich do szukania pomocy szpitalnej, czyli łagodniej".

Dodał, że wszystko zależy od tego, jak epidemia będzie się rozwijała i od tego, jak będziemy przestrzegali zaleceń".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pytany o obowiązkowe szczepienia podkreślił, że jak tylko wzrośnie liczba zachorowań, to szczepienia mogą być obowiązkowe, np. dla grup pracowników ochrony zdrowia.

"Brakuje trzeciego elementu karania. Cześć osób uważa, że wystarczającą kara jest kara zachorowania, niestety czasami ta kara jest karą śmierci" - powiedział Horban.

Przekazał, że rozważany jest wariant francuski w walce z COVID-19.

"Myślimy o wariancie francuskim, jesteśmy bardzo blisko tego, ale z kolei proszę zwrócić uwagę na sytuację pracodawców. Trzeba niesłychanie wyważyć między blokowaniem ludzkiej aktywności, gospodarki a zahamowaniem epidemii" - dodał Horban. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych