Projekt dot. rekompensat za ceny energii będzie przedstawiony w ciągu kilku dni

Prace nad projektem dotyczącym rekompensat za ceny energii trwają, w bardzo nieodległej przyszłości, to kwestia kilku dni, zostanie on przedstawiony opinii publicznej - zapowiedział w sobotę przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Autor: PAP 23 października 2021 10:08

Schreiber w rozmowie w TVN24 był pytany o rosnące ceny energii i kiedy rząd zacznie wypłacać rekompensaty.

"Poczekajmy jeszcze chwilkę, bo prace nad tym projektem trwają, są na etapie rządowym. Myślę, że w bardzo nieodległej przyszłości, no to jest kwestia kilku dni, będzie ten projekt przedstawiony opinii publicznej" - oświadczył.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Schreiber dopytywany, kto będzie mógł liczyć na rządowe dopłaty, odparł, że w tym momencie nie jest w stanie tego określić, gdyż jest analizowanych kilka wariantów tych rozwiązań.

Polityk zwracał też uwagę, że rosnące cen energii są związane ze wzrostem cen surowców na świecie. "Jeśli chodzi o gaz, to mamy sytuację Rosjan, którzy próbują w taki sposób także wpływać na ceny gazu dla nas; jest związany w tym względzie także z niekorzystnymi umowami, które są podpisane. Wzrost cen energii jest związany wreszcie ze wzrostami kosztów emisji CO2" - wymieniał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych