Promocja na mieszkanie. Na co można liczyć? Znamy najnowsze oferty

Trudna sytuacja na rynku kredytowym wywołała niższą sprzedaż mieszkań. Deweloperzy walczą o klientów. Oferty promocyjne, korzystne warunki zapłaty, specjalne opusty ty tylko niektóre ze sposobów na przykucie uwagi. Z jakich rodzajów promocji możemy skorzystać kupując nowe mieszkanie?

Autor: Alicja Pietrowska 23 sierpnia 2022 08:26

  • Deweloperzy dostosowują ceny mieszkań w oparciu o czynniki rynkowe.
  • Deweloperzy wprowadzają atrakcyjne systemy płatności.
  • Dni otwarte to dobra okazja by inwestycję obejrzeć na żywo, zerknąć na przykładowe mieszkanie i poznać okolicę inwestycji.
  • Deweloperzy do zakupu zachęcają także poprzez stałą poprawę komfortu mieszkania na danym osiedlu.

Najczęstszą formą stymulowania sprzedaży jest obniżka cen zarówno metra kwadratowego, jak i całościowej ceny lokum. Największe opusty dotyczą zazwyczaj inwestycji już wybudowanych, w takiej sytuacji jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. W tym roku sytuacja jednak wygląda nieco inaczej. Gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych oraz wysoka inflacja spowodowały, że koszty realizacji inwestycji znacznie wzrosły. Deweloperzy dostosowują więc ceny do aktualnych realiów rynkowych.

- Ceny oferowanych przez nas mieszkań są kształtowane w oparciu o rynkowe czynniki, związane przede wszystkim z ponoszonymi przez nas w danym okresie kosztami. Także w obecnej sytuacji na bieżąco dostosowujemy ceny do aktualnych poziomów inflacji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że przy dzisiejszym poziomie stóp procentowych i niepewnej sytuacji makroekonomicznej wielu klientów, którzy jeszcze do niedawna byliby zainteresowani zakupem mieszkań, nie będzie w stanie pozyskać niezbędnego finansowania. Dlatego szczegółowo analizujemy nasze projekty pod kątem popytu na rynku deweloperskim nastawionym na klienta indywidualnego - mówi Antczak.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Wyważoną politykę cenową prowadzi także ACCIONA. Obecnie w sprzedaży są dwie inwestycje dewelopera: ukończone osiedle U-City Residence w Warszawie, na którym pozostało kilka ostatnich, gotowych mieszkań oraz projekt Bianco w Pruszkowie. 

- Cena promocyjna mieszkań w projekcie U-City Residence to 8,180zł/mkw. Jest to atrakcyjna oferta, zważając na fakt, że obecna, średnia ofertowa cena za metr kwadratowy dla dzielnicy Warszawa-Ursus to 10,839 zł (często dla mieszkań jeszcze w budowie). Druga inwestycja, w ramach której oferujemy mieszkania na sprzedaż, to Blanco przy ul. Lipowej 42 w Pruszkowie, której budowa trwa. Osiedle to cieszy się olbrzymim zainteresowanie ze strony klientów, nawet pomimo obecnej sytuacji na rynku pierwotnym. Wszystko za sprawą, m.in. atrakcyjnej ceny, którą zaproponowaliśmy już na samym początku startu sprzedaży, szczególnie porównując je do obecnych cen w Warszawie. Jak podaje RynekPierwotny.pl aktualnie średnia cena ofertowa mieszkań w stolicy to 13,602 zł/mkw. Nasze ceny pozostają więc ciągle bardzo konkurencyjne w stosunku do tego, co za nie proponujemy - zapewnia Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA.

Korzystne warunki zapłaty

Atal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów w inny sposób. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania mogą skorzystać z "Wakacyjnego Programu Atal". Jego zaletą jest elastyczny harmonogram płatności, który daje więcej czasu na załatwienie finansowania. Elementem programu jest także gwarancja ceny mieszkania - klient ma ją zabezpieczoną aktem notarialnym w postaci umowy deweloperskiej.

Także Ronson wprowadził nowy system płatności - 20/80, który zakłada, że 20 proc. ceny klient reguluje na etapie podpisania umowy, a 80 proc. dopiero przy odbiorze kluczy.

- Dokładamy starań, aby ułatwić klientom decyzję o zakupie mieszkania w naszych inwestycjach. Wprowadziliśmy nowy system płatności. Oferujemy naszym klientom gwarancję stałej ceny, a we flagowych projektach duże rabaty. W inwestycji Miasto moje na warszawskiej Białołęce cena może być niższa o 50 tys. zł, a rabat w Ursusie Centralnym może wynieść nawet 68 tys. zł - mówi Karolina Bronszewska, członek zarządu, dyrektor marketingu i innowacji Ronson Development.

Bonusy i promocje 

Dni otwarte to dobra okazja by inwestycję obejrzeć na żywo, zerknąć na przykładowe mieszkanie i poznać okolicę. Podczas targów czy dni otwartych możemy skorzystać z bezpłatnych konsultacji z doradcą kredytowym lub architektem wnętrz. Podczas takich eventów nie brakuje także specjalnie przygotowanych promocji. Oprócz rabatów cenowych deweloperzy oferują także bonusy. Wśród nich znajdziemy możliwość zakupu miejsca w garażu lub komórki lokatorskiej w symbolicznej cenie, ale też opcja wykończenia apartamentu pod klucz. Deweloper może zaoferować nam umowę notarialną w cenie mieszkania albo rabat za szybką decyzję o zakupie.

W Dekpol trwa kampania poleceniowa „Poleć sąsiada, odbierz nagrodę!”. Wakacyjne i promocyjne ceny mają także lokale w inwestycji Lazur Park, Villa Neptun, Neo Jasień i Trimare.

- W inwestycji Neo Jasień oferujemy do sprzedaży lokale w pakiecie z wykończeniem mieszkania w cenie oraz usługą zarządzania najmem Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper.

Home Invest ma kilka bonusów dla tych, którzy zdecydują się na mieszkanie w czasie wakacji. Sierpniowe promocje są szczególnie kuszące. W inwestycji Nadwiślańska Kaskada na warszawskiej Białołęce można kupić mieszkanie w cenie od 8 739 zł/mkw., a na Bródnie w trzecim etapie osiedla Warszawski Świt od 9 592 zł/mkw.

- Oba projekty są w budowie. Ostatnie gotowe mieszkania czekają na nabywców na Bielanach w inwestycji Apartamenty Przy Agorze 6 oraz w inwestycji Apartamenty Oszmiańska 20, zlokalizowanej zaledwie 350 m od stacji metra Targówek Mieszkaniowy. Największy rabat, bo aż do 101 tys. zł można uzyskać przy zakupie gotowego mieszkania czteropokojowego na Bródnie, w II etapie osiedla Warszawski Świt - informuje Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest.

We wszystkich inwestycjach dewelopera, do każdego mieszkania kupionego w wakacje można kupić miejsce postojowe w garażu z 50 proc. rabatem.

Nawet 162 tys. zł można zaoszczędzić kupując mieszkanie w ramach nowej kampanii promocyjnej Murapol. Deweloper w sierpniu udostępnił 260 lokali z pakietami bonusów. Klienci, którzy zdecydują się na zakup mieszkań z oferty dewelopera, mogą liczyć na rabat w cenie mieszkania, smart home w wersji premium, nawet dwa miejsca postojowe, a także ubezpieczenie od utraty stałego źródła dochodu albo pobytu w szpitalu.

Więcej niż mieszkanie

Deweloperzy do zakupu zachęcają także poprzez stałą poprawę komfortu mieszkania na danym osiedlu. Możliwości jest wiele. Mogą to być atrakcyjne przestrzenie do życia wokół inwestycji, w tym miejsca z salami fitness oraz plenerowe siłownie. Dorośli odpoczywają w zielonej strefie relaksu, na dachach budynków. Dla najmłodszych powstają kreatywne przestrzenie, edukacyjne place zabaw i strefy wodne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych