Property Forum Śląsk: Załamanie rynku najmu było tylko chwilowe

Rynek najmu w poprzednim roku załamał się i dosyć mocno odczuł skutki pandemii. Jednak w moim odczuciu jest to chwilowe zawahanie, szczególnie lokalnie tutaj, w Katowicach - przekonywał Adam Urbański, dyrektor sprzedaży TDJ Estate podczas Property Forum Śląsk Online.

Autor: housemarket.pl 10 czerwca 2021 15:53

Przed pandemią nawet 40 proc. nowych mieszkań było kupowanych inwestycyjnie. Zapytaliśmy uczestników debaty "Mieszkania. Pandemia mieszkaniówce nie straszna. Metropolia kusi deweloperów." jak pandemia, brak ruchu turystycznego oraz okresy pracy i nauki zdalnej wpłynęły na rynek najmu, w krótszej i dłuższej perspektywie.

- Rynek najmu w poprzednim roku się załamał i dosyć mocno odczuł skutki pandemii. Jednak w moim odczuciu jest to chwilowe zawahanie, szczególnie lokalnie tutaj, w  Katowicach - przekonywał Adam Urbański, dyrektor sprzedaży TDJ Estate. - Katowice są miastem, które nie miało tak dużego procentu mieszkań wynajmowanych krótkoterminowo, skierowanych do turystów, tak jak to się działo w Krakowie czy Trójmieście. Najemcami mieszkań w Katowicach są w większości studenci i biznesmeni - wyjaśniał prelegent.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Czekamy z niecierpliwością na powrót studentów na uczelnie we wrześniu. Odmraża się turystyka, odmrażają się eventy, w Katowicach ,szczególnie w centrum Katowicach bardzo liczymy na powrót branży konferencyjnej, na powrót dużych wydarzeń targowych, które były dużym motorem jeżeli chodzi o inwestycje w nieruchomości  - mówił Adam Urbański.

- Inwestycje w mieszkania nadal, nie tylko te z myślą o wynajmowaniu mieszkań, ale także jako ochrona kapitału, jako lokata kapitału, nadal są i będą bardzo dobrym środkiem do tego, żeby móc nie tylko zarabiać, ale i chronić kapitał - przekonywał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych