Przekazano klucze do mieszkań pierwszym lokatorom budynków przy ul. Cegłowskiej w Poznaniu

Prezydent Poznania przekazał w czwartek klucze do mieszkań pierwszym lokatorom budynków przy ul. Cegłowskiej. W ramach drugiego etapu programu "Najem z dojściem do własności", realizowanego przez PTBS, niebawem do 180 mieszkań wprowadzą się lokatorzy.

Autor: PAP 23 września 2021 22:42

"Cieszę się, że możemy dziś przekazać klucze pierwszym mieszkańcom tych bloków" - podkreślił w czwartek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Zdaję sobie sprawę, że potrzeby poznanianek i poznaniaków są znacznie większe - dlatego wkrótce będziemy oddawać do użytku kolejne mieszkania komunalne na ul. Opolskiej. Dziękuje również spółce PTBS za sprawną realizację inwestycji w tym trudnym czasie, a dotychczasowym mieszkańcom Strzeszyna za to, że z otwartością przyjmują nowych sąsiadów" - dodał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poznański magistrat poinformował, że w ramach tego etapu inwestycji powstały cztery budynki ze 180 mieszkaniami, które w przyszłości mogą zostać wykupione przez najemców. W blokach znajdują się lokale jedno-, dwu- i trzypokojowe, o metrażach od ok. 30 do ok. 70 m kw., wykonane w standardzie pod klucz. Każdy budynek wyposażony jest w windę oraz wózkarnię.

Osiedle posiada także pełną infrastrukturę - zaprojektowano i wykonano drogi dojazdowe, zieleń oraz przestrzeń rekreacji. Do dyspozycji mieszkańców dostępne są miejsca postojowe naziemne oraz w podziemnej hali garażowej. Na terenie osiedla znajdują się parkingi rowerowe. W pobliżu ma również powstać stacja roweru miejskiego.

Poznański magistrat przypomniał, że budowa II etapu inwestycji "Najem z dojściem do własności" została sfinansowana z pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań oraz środków własnych spółki, partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców oraz z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny. Koszt budowy w II etapie to 59,5 mln zł.

"Najem z dojściem do własności to program, który umożliwia wykup mieszkania po pięciu latach najmu" - wskazał prezes Zarządu Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Andrzej Konieczny. Jak dodał, program "wypełnia ważną lukę, ponieważ przeznaczony jest dla osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, żeby kupić mieszkanie na wolnym rynku".

Urząd Miasta Poznania podał, że łącznie w ramach obu etapów inwestycji w programie "Najem z dojściem do własności" wybudowano 471 lokali mieszkalnych. Całkowity koszt wyniósł 125,2 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych