Przeprowadzka za pracą coraz bardziej popularna. Jakich mieszkań szukają Polacy?

Na przestrzeni lat zmienia się podejście do zatrudnienia. Z łatwością przychodzi nam zmiana miejsca pracy. Poszukujemy dodatkowych korzyści wynikających z samej oferty czy lokalizacji biura. Jesteśmy również skłonni zamieszkać w innym mieście, jeżeli otrzymamy interesującą propozycję. Jakich mieszkań szukamy, gdy decydujemy się na przeprowadzkę?

Autor: HouseMarket.pl 03 marca 2017 09:54

Aż 39 proc. respondentów w badaniu firmy rekrutacyjnej Antal przyznało, że najchętniej przeprowadziliby się do Wrocławia.

Pokolenie Y wyznacza trendy

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez TNS Polska, w ciągu najbliższych 10 lat, przedstawiciele pokolenia Y, czyli ludzi urodzonych w latach 80. i 90., będą stanowić aż 75 proc. wszystkich zatrudnionych. Millenialsi mają bardzo specyficzne oczekiwania zarówno wobec pracy, jak i samego miejsca, w którym realizują swoje obowiązki. Uważają, że czynnikami, jakie wpływają na ich efektywność pracy, są przede wszystkim stres i nadmiar zadań do wykonania. Zdecydowanie rzadziej upatrują spadku swojej wydajności w niekorzystnej aranżacji przestrzeni. Niemniej jednak, możliwości, jakie wiążą się z przebywaniem w konkretnym miejscu, są dla pokolenia Y bardzo istotne. To z myślą o tych najmłodszych pracownikach w biurach powstają dobrze wyposażone strefy relaksu, fitness czy żłobki dla dzieci. 

Zmiana pracodawcy przychodzi z łatwością

Millenialsi nie przywiązują się do jednego miejsca pracy. Stosunkowo chętnie zmieniają swoje zatrudnienie. Badanie "The 2016 Deloitte Millennial Survey. Winning over the next generation of leaders" pokazuje, że aż 2/3 pracowników zamierza zmienić profesję do roku 2020. 44 proc. ankietowanych chce podjąć tę decyzję już w ciągu 2 najbliższych lat. Taka zmiana podejścia jest jednak naturalna. Pracodawcy dziś walczą o kandydatów, przyciągając ich atrakcyjnymi warunkami - nie tylko tymi finansowymi, lecz również prywatnym ubezpieczeniem medycznym, organizowaniem kursów czy opłacaniem nauki na poziomie wyższym. W wielu przypadkach same czynności wykonywane w ramach zatrudnienia są podobne. Decyzja o zmianie pracodawcy nierzadko dyktowana jest głównie dodatkowymi benefitami lub dobrze zaprojektowanym biurem.

Przeprowadzka za pracą coraz bardziej popularna

Według badań "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" przeprowadzonych przez firmę rekrutacyjną Antal, Polacy są skłonni zmienić swoje miejsce zamieszkania, jeśli otrzymają stosowną, interesującą propozycję pracy. Najwięcej ankietowanych, bo aż 39 proc., bez wahania wybrałoby Wrocław. W 2016 roku wzrosła liczba zatrudnień w sekcji informacja i komunikacja - aż o 18,3 proc. Wciąż tworzone są zakłady, które mają zagwarantować wiele nowych posad: zarówno typowo produkcyjnych, jak i tych specjalistycznych.

Lokalizacja to podstawa

Czego zatem szukamy, gdy decydujemy się na przeprowadzkę motywowaną lepszą profesją? - Przede wszystkim dobrego skomunikowania z miejscem pracy. Ważne, by dojazd nie zabierał dużo czasu i nie generował wysokich kosztów - komentuje Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM "Mój Dom". Dodaje, że interesują nas przeważnie te nieruchomości na sprzedaż, które są położone w pobliżu centrum miasta. To komfortowe rozwiązanie - dostępność rozmaitych form rozrywki, możliwości edukacyjnych czy miejsc do uprawiania sportu jest wartością dodaną.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych