Przetarg na audyt reprywatyzacyjny unieważniony

Stołeczny ratusz unieważnił przetarg na przeprowadzenie audytu procesu reprywatyzacji nieruchomości w mieście. Władze Warszawy odrzuciły jedyną ofertę złożoną w przetargu, ponieważ nie spełniła wymagań miasta – powiedział rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Autor: PAP 08 listopada 2016 15:12

Pod koniec października ratusz poinformował, że do miasta wpłynęła tylko jedna oferta na przeprowadzenie audytu. Mieściła się ona w maksymalnej wysokości przewidzianej przez władze Warszawy, czyli 800 tys. zł netto.

- Przetarg został unieważniony dlatego, że oferta, która została złożona nie spełniała wymagań, które stawialiśmy przed firmami, które miały realizować dla nas audyt – powiedział rzecznik ratusza.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dopytywany, o jakie wymagania chodzi, odparł, że firma „nie udokumentowała w sposób odpowiedni, odpowiedniego doświadczenia przy realizacji dużych zadań”.

Milczarczyk zapewnił, że miasto mimo unieważnienia przetargu nie rezygnuje z chęci przeprowadzenia audytu. - Będziemy powtarzać procedurę wyboru wykonawcy – zapowiedział. Rzecznik stołecznego ratusza dodał, że miasto będzie chciało wybrać jak najszybciej wykonawcę audytu, przyznał też jednak, że w związku z unieważnieniem pierwszego przetargu, przedstawienie pierwszych wyników audytu zapewne opóźni się w stosunku do dotychczasowych zamierzeń.

Urząd miasta rozpoczął poszukiwania wykonawcy audytu 9 września, zamieścił wówczas na swoich stronach internetowych stosowne ogłoszenie. Napisano w nim, że do 19 grudnia br analizie ma być poddana dokumentacja co najmniej 100 postępowań.

Zgodnie z ogłoszeniem przetargu oczekiwany przez miasto zakres zamówienia powinien składać się m.in. z: oceny procesu dotyczącego postępowań reprywatyzacyjnych w urzędzie miasta oraz oceny środowiska wewnętrznego w urzędzie miasta, w tym podziału kompetencji i obowiązków oraz zakresu odpowiedzialności, dotycząca postępowań reprywatyzacyjnych. Miasto oczekiwało też oceny postępowań reprywatyzacyjnych, w tym występujących w nich nieprawidłowości, ich przyczyn i skutków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych