Przybyło kwalifikowanych dostawców węgla z PGG

Sieć kwalifikowanych dostawców węgla kupionego w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej powiększyła się o składy tego surowca w Pasłęku i Kisielicach (Warmińsko-mazurskie), Czersku (Pomorskie), Łowiczu (Łódzkie) i Jędrzejowie (Świętokrzyskie) - podała spółka.

Autor: PAP 02 września 2022 12:43

  • Kwalifikowani dostawcy przewożą węgiel kupiony przez klientów w sklepie internetowym do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania nabywców i wydają surowiec finalnym odbiorcom.
  • Ułatwia to klientom odbiór zamówionego surowca bez konieczności samodzielnego organizowania transportu węgla ze śląskich kopalń.
  • Podczas czwartkowej sesji sprzedażowej do sklepu internetowego skierowano ponad 50 tys. ton węgla.
  • Paliwo kupiło prawie 20 tys. gospodarstw domowych.

Po raz pierwszy z formuły kwalifikowanych dostawców można było skorzystać podczas sesji sprzedażowej w miniony wtorek. Wówczas dostępne były cztery kwalifikowane składy: w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie), Brzesku i Proszowicach (woj. małopolskie) oraz Uhercach Mineralnych (woj. podkarpackie); z tej formy odbiory węgla skorzystało wówczas ponad 300 klientów. Teraz przybyło kolejnych pięć składów - docelowo ma ich być w całej Polsce ok. 100.

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski, podczas minionej, czwartkowej sesji sprzedażowej do sklepu internetowego skierowano ponad 50 tys. ton węgla. Paliwo kupiło prawie 20 tys. gospodarstw domowych.

"Od początku roku do dziś w opał w e-sklepie PGG zaopatrzyło się już ponad 226 tys. klientów. Za pośrednictwem sklepu internetowego do gospodarstw domowych trafiło dotąd ponad 900 tys. ton węgla" - podał rzecznik największej górniczej spółki.

PGG informuje, że proces wyboru kwalifikowanych dostawców węgla (KDW) jest ukończony w ponad 80 proc. Obecnie podpisywane są umowy z wybranymi składami węgla. Spółka zapewnia, że wybór partnerów do sieci KDW miał charakter otwarty i transparentny - każdy z przedsiębiorców mógł wziąć w nim udział, a głównym kryterium była cena za usługę dostawy.

Ogłaszając w czerwcu br. nabór na kwalifikowanych dostawców, spółka postawiła wymagania - partnerzy PGG muszą dysponować m.in. utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla. Skład musi być ubezpieczony i posiadać niezbędną infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odbierać z kopalni węgiel i dostarczać odbiorcom finalnym.

W ostatnich tygodniach PGG poprawiała funkcjonalności swojego e-sklepu dla odbiorców indywidualnych, podniosła jednak też cenę (o ok. 20 proc.) i obniżyła limit jednorazowego zakupu w swoim sklepie z 5 do 3 ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych