Przyszłość rynku mieszkaniowego? O tym dziś na EEC 2022

Dyskusja o rynku mieszkaniowym towarzyszy Europejskiego Kongresowi Gospodarczemu (www.eecpoland.eu) od wielu lat. Tegoroczna przypada na wyjątkowy moment w rozwoju tego sektora w Polsce – 2021 i początek 2022 roku był rekordowym okresem dla rozwoju branży w Polsce: deweloperzy wybudowali najwięcej mieszkań od ponad czterech dekad i podpisali umowy sprzedaży na rekordową sumę. Co przyniosą kolejne miesiące? Jak wojna na Ukrainie wpływa na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? O tym już będziemy rozmawiać podczas sesji "Mieszkalnictwo".

Autor: housemarket.pl 25 kwietnia 2022 08:53

Trwa 14. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (25-27 kwietnia, www.eecpoland.eu). Redakcja Housemarket.pl zaprasza w szczególności na debatę poświęconą rynkowi nieruchomości mieszkaniowych.

REJESTRACJA NA KONGRES ONLINE

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rynek mieszkaniowy w Polsce i bariery w rozwoju sektora - rosnące koszty materiałów i terenów inwestycyjnych, ceny mieszkań, dostępność finansowania oraz popyt. Odpływ pracowników i związane z tym możliwe opóźnienia realizacji projektów. Jak wojna w Ukrainie zmienia obraz branży? Napływ uchodźców – w jaki sposób systemowo zapewnić godziwe warunki do życia. Dostępność i ceny na rynku mieszkań na wynajem - te tematy zostaną poruszone w trakcie sesji "Mieszkalnictwo", którą zaplanowano na 27 kwietnia w godz. od 11.30-13.00.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni:

Adam Ambrozik, Corporate Affairs Manager, Velux Polska;

Marcin Antczak, prezes zarządu, Grupa Antczak;

Wojciech Caruk, prezes zarządu, PFR Nieruchomości;

Grzegorz Kiełpsz, przewodniczący rady nadzorczej, Dom Development, prezes zarządu, Polski Związek Firm Deweloperskich;

Natalia Muturi, członkini zarządu, Mzuri;

Bogusław Półtorak, przewodniczący rady, Impakt Dolny Śląsk – Think Tank Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prodziekan ds. kształcenia, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;

Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic;

Arkadiusz Urban, prezes, Krajowy Zasób Nieruchomości

Rozmowę poprowadzą:

Małgorzata Burzec-Lewandowska oraz Robert Posytek, redakcja rynku  nieruchomości Grupy PTWP, PropertyNews.pl, Housemarket.pl, Propertydesign.pl.

CAŁA AGENDA EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO 

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największa impreza biznesowa w tej części Europy. Agenda 14. edycji przeszła gruntowną zmianę. Pojawiły się w niej nowe sesje poruszające najbardziej aktualne zagadnienia związane z sytuacją w Polsce, w Europie, a także w świetle niezwykle trudnej sytuacji geopolitycznej - na Ukrainie.

Tegoroczna agenda obejmuje blisko 150 debat, prezentacji i wystąpień, które rozwijają pięć głównych nurtów tematycznych: wojna w Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych