PSP: ostatniej doby doszło do 180 pożarówPap - 25 maja 2020 10:11


W niedzielę w całej Polsce doszło do 180 pożarów, zginęła jedna osoba, a cztery odniosły obrażenia – poinformowała w poniedziałek Państwowa Straż Pożarna.

Jak przekazała PSP, ostatnia doba to 1096 interwencji straży pożarnej, w tym 180 pożarów, zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Strażacy 858 razy wyjeżdżali do tzw. miejscowych zagrożeń, w których zginęło osiemnaście osób, a 114 zostało rannych. 58 interwencji było związanych z fałszywymi alarmami.

Do tragicznego pożaru w bloku mieszkalnym doszło w niedzielę po południu przy ul. Dragomilskiej na warszawskich Jelonkach. Jedna osoba zginęła, dwie inne zostały przewiezione do szpitala. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Na miejscu było osiem zastępów straży pożarnej, po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar mieszkania na drugim piętrze. Pożar został szybko zlokalizowany. Dwie osoby zostały poszkodowane i przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, jedna osoba zginęła" - informował PAP dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Warszawie Bartosz Maciąg.

Strażacy ostrzegają, że na wiosnę, w czasie spadku temperatur dochodzi do pożarów spowodowanych głównie niesprawną instalacją grzewczą.

PSP rekomenduje stosowanie w domach czujek dymu, które ostrzegają przed pożarem, a także czujek tlenku węgla. Straż Pożarna przypomina również o konieczności regularnego przeprowadzania przeglądów instalacji gazowej, wentylacyjnej, a także przeglądów przewodów kominowych i instalacji elektrycznej.