Qualia Development sprzedała grunty w Juracie

Qualia Development, spółka deweloperska wywodzącą się z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, sprzedała grunty w Juracie, na Mierzei Helskiej, o łącznej powierzchni 16 640 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 30 sierpnia 2016 16:37

Wartość transakcji to ponad 40 mln złotych. Sprzedającego reprezentowała w transakcji międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

– Sprzedaż składała się z dwóch gruntów inwestycyjnych pozwalających na wybudowanie luksusowego projektu mieszkaniowego z widokiem na zatokę oraz budynku hotelowego. W trakcie trwania procesu toczyły się również rozmowy na temat kategoryzacji i standaryzacji obiektu hotelowego. W wyborze sieci hotelowej, która wybuduje swój obiekt na rzeczonej działce doradzał również Colliers – mówi Emil Domeracki z Colliers International, odpowiedzialny za transakcję.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Qualia Development jest spółką deweloperską należącą do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Realizuje projekty na rynku budownictwa mieszkaniowego oraz buduje sieć condohoteli sieciowych zarządzanych pod brandem globalnej marki hotelowej Golden Tulip. Dział Doradztwa Inwestycyjnego Colliers International wspierał niedawno spółkę w sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Fort Mokotów Inwestycje za 133,5 mln złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych