Radom: Nowe parkomaty i zmiany w strefie płatnego parkowania

Od środy w Radomiu działają nowe parkomaty. Nowością jest, że za postój w strefie płatnego parkowania można płacić nie tylko gotówką, ale również kartą płatniczą albo BLIK-iem. Są też nowe miejsca poboru opłat – poinformowała rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota-Kaim.

Autor: PAP 28 kwietnia 2021 12:58

W centrum Radomia pojawiło się 86 nowych urządzeń. Ustawiła je i będzie obsługiwać wyłoniona w przetargu firma City Parking Group. W ciągu 4 lat spółka otrzyma za swoje usługi ponad 3,7 mln zł.

Zgodnie z decyzją radomskich radnych od środy w strefie płatnego parkowania znalazły się trzy nowe odcinki, to ulice: 25 Czerwca (między rondem Mikołajczyka a ulicą Żeromskiego), Malczewskiego (między placem Kazimierza Wielkiego a ulicą Kelles-Krauza) oraz Niedziałkowskiego (między ulicami Żeromskiego a Kelles-Krauza). Do strefy włączono też całą ulicę Waryńskiego i Wyszyńskiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Strefa została powiększona na wniosek mieszkańców, którzy argumentowali, że ulice te stały się parkingiem zwłaszcza dla osób pracujących w miejscach objętych SPPN, uniemożliwiając ich mieszkańcom postoje w rejonie miejsca swojego zamieszkania, natomiast innym kierowcom rotacyjne parkowanie" - wyjaśniła rzeczniczka magistratu.

Nie zmieniła się natomiast wysokość opłat za parkowanie w centrum Radomia. Nadal minimalna opłata wynosi 60 gr za kwadrans postoju. Za pierwszą godzinę kierowcy płacą 2,40 zł, za drugą - 2,80 zł, za trzecią - 3,20 zł, a za czwartą i każdą kolejną - 2,40 zł. Opłaty te obowiązują tylko od poniedziałku do piątku (w dni powszednie) w godz. 8-16. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych