Radom oferuje seniorom czujniki czadu

400 radomian w wieku powyżej 65 lat dostanie w tym roku bezpłatnie czujniki czadu w ramach realizowanego od kilku lat w mieście programu "Siła w seniorach". W jego ramach miasto podejmuje m.in. działania związane z bezpieczeństwem osób starszych.

Autor: PAP 11 września 2021 11:34

W piątek urządzenia z tegorocznej puli odebrała pierwsza grupa seniorów.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski przypomniał, że wyposażanie starszych radomian w czujniki czadu jest jednym z elementów prowadzonego od kilku lat miejskiego programu "Siła w seniorach".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Staramy się wspierać ludzi starszych na różnych płaszczyznach: aktywności społecznej i fizycznej, zdrowia i bezpieczeństwa" - zaznaczył Witkowski. Dodał, że czujniki czadu wpisują się w działania dotyczące bezpieczeństwa.

W ostatnich kilku latach czujniki czadu otrzymało ponad 2 tys. seniorów.

W ramach programu prowadzone są prelekcje na temat zagrożeń związanych z czadem. Uczestnicy dowiadują się m.in., jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem, jak rozpoznać pierwsze objawy zatrucia czadem i jak udzielić pierwszej pomocy.

Nabór do tegorocznej edycji programu wciąż trwa i osoby zainteresowane otrzymaniem czujnika czadu mogą zgłaszać się do Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Traugutta i do Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Saskiej.

Czujniki czadu mogą otrzymać osoby używające w swoich mieszkaniach urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania takich, jak: piecyki łazienkowe, piece gazowe, piece opalane drewnem, węglem lub olejem opałowym, kominki gazowe i naftowe ogrzewacze pomieszczeń czy piece kaflowe.

Radom od kilku lat prowadzi aktywną politykę senioralną. W ramach programu "Siła w seniorach" miasto wspiera działalność klubów seniora, działa Centrum Aktywności Seniorów, funkcjonuje uprawniająca do korzystania z wielu zniżek Radomska Karta Seniora. Od lat osoby starsze mogą także korzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych