Radom: Wbito łopatę pod 124 Mieszkania Plus

16 grudnia przy ul. Tytoniowej zainaugurowano pierwszą w Radomiu inwestycję w ramach programu Mieszkanie Plus. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest radomska firma Arbud. Planowanym terminem zakończenia inwestycji jest październik 2021 roku

Autor: housemarket.pl 16 grudnia 2019 13:42

Radomskie Mieszkanie Plus przy ul. Tytoniowej to dwa sześciopiętrowe budynki, w których zaprojektowano 124 mieszkania (o łącznym PUM 6800 m kw.). Autorzy projektu – warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w istniejący kontekst architektoniczny – po drugiej stronie ulicy znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Elewacja została utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce.

Na 124 zaprojektowanych lokali, większość, bo aż 60 proc. stanowią 3-pokojowe o średniej powierzchni ok. 59 m kw. Jest też 35 mieszkań 2-pokojowych o przeciętnym metrażu 41 m kw. Architekci przewidzieli w projekcie tylko 2 kawalerki o powierzchni 27 m kw. Mieszkań 4-pokojowych będzie 12, a ich średni metraż wyniesie blisko 72 m kw.

Teren, na którym ruszy budowa został wskazany przez radomski samorząd. W odległości 450 metrów od działki przy ul. Tytoniowej znajduje się żłobek i przychodnia zdrowia. W promieniu 1 km są przedszkole i szkoła podstawowa, a do oddalonego o nieco ponad kilometr radomskiego Rynku można dojść pieszo w ciągu kilkunastu minut.

24 września 2019 roku spółka PFR Nieruchomości uruchomiła ankietę dla osób zainteresowanych inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu. W ciągu miesiąca wypełniono 2403 ankiety, a to oznacza 20 zainteresowanych na jedno mieszkanie. Ankietowani odpowiadali na ponad 20 pytań – zarówno tych dotyczących metrażu, struktury i standardu wykończenia preferowanego lokalu, jak i obecnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i materialnej. Przeważająca większość respondentów, bo blisko 75 procent, to mieszkańcy Radomia i rozliczający PIT w tym mieście, co deklaruje ponad 80 procent. Aż 80 procent to ludzie młodzi pomiędzy 21 a 40 rokiem życia. Niemal połowa dzieli mieszkanie z rodziną lub rodzicami, a 38 procent wynajmuje je na rynku komercyjnym.

- Jesteśmy świadkami chwili, która pokazuje, że Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest realnym planem. Dzisiejszy element, program Mieszkanie Plus, to szerszy plan, dla tych miast, które mogą stać się ważnym elementem życia gospodarczego tego regionu. Dwa budynki, które tu powstaną są ważne nie tylko dla tkanki miejskiej i dla ludzi, którzy będą mogli tu zamieszkać i pracować w Radomiu zasilając lokalna gospodarkę – mówił wiceminister rozwoju Robert Nowicki

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To inwestycja bardzo wyczekiwana. Mieszkanie to najważniejszy element życia każdej rodziny, zwłaszcza młodej, która chce pewnie patrzeć w przyszłość. W październiku 2021 - spotkamy się tu i wręczymy klucze 124 rodzinom – podkreślił wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych