Radom zwolni z podatku od nieruchomości mieszkańców przyjmujących uchodźców

Mieszkańcy Radomia, którzy przyjmą pod swój dach uchodźców z Ukrainy, zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości. Projekt uchwały w tej sprawie trafi wkrótce pod obrady Rady Miejskiej – poinformował na poniedziałkowym briefingu prezydent Radomia Radosław witkowski.

Autor: PAP 07 marca 2022 16:46

"Zamierzam jutro (we wtorek - dop. PAP) skierować projekt do przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji w tej sprawie" - zapowiedział Witkowski. Dodał, że uchwała jest tak skonstruowana, że zwolnienie będzie obowiązywało wstecz, czyli od 1 marca.

Prezydent Radomia zapowiedział, że mieszkańcy będą zwalniani z podatku od nieruchomości na czas rzeczywistego udostępniania mieszkania lub jego części uchodźcom z Ukrainy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jeśli ktoś udostępni przez miesiąc to będzie zwolniony przez miesiąc, a jeśli ktoś zdecyduje się udostępniać lokal bezpłatnie do końca roku, to będzie mógł przez ten czas korzystać ze zwolnienia od podatku" - wyjaśnił Witkowski.

Warunkiem zwolnienia z podatku będzie: nieodpłatne zakwaterowanie uchodźców, którzy opuścili terytorium Ukrainy od 24 lutego, złożenie zeznań podatkowych na 2022 rok dotyczących nieruchomości zajętych na nieodpłatne zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy oraz złożenie oświadczenia o bezpłatnym zakwaterowaniu uchodźców.

Zwolnienie będzie przysługiwało począwszy od pierwszego dnia miesiąca, w którym uchodźcy zostali zakwaterowani. Wygaśnie z upływem miesiąca, w którym nastąpi wykwaterowanie. Podatnik będzie zobowiązany złożyć zeznanie podatkowe w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia oraz 14 dni od zakończenia zakwaterowania. Uchwała będzie obowiązywała do końca 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych