Radomski akademik przyjmie studentów z Ukrainy

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu przeznaczy jeden ze swoich akademików dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy. Władze uczelni zadeklarowały także przyjęcie ukraińskich studentów - poinformował w czwartek rzecznik prasowy uniwersytetu prof. Dariusz Trześniowski.

Autor: PAP 25 lutego 2022 09:30

Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego (UTH) im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. Sławomir Bukowski w komunikacie przesłanym mediom podkreślił, że senat oraz cała wspólnota akademicka z całą stanowczością potępiają "przemoc i agresję Rosji wobec Ukrainy - naszego sąsiada i przyjaciela".

"Wyrażamy pełną solidarność z całym narodem ukraińskim, a w szczególności z przedstawicielami Ukrainy będącymi członkami naszej wspólnoty akademickiej. Deklarujemy, że okażemy wszelką pomoc naszym studentom pochodzącym z Ukrainy oraz wszystkim potrzebującym pomocy obywatelom tego kraju" - zaznaczył rektor. "Drodzy Przyjaciele, nie jesteście w tym sami" - podkreślił prof. Bukowski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzecznik UTH poinformował, że w chwili obecnej na radomskim uniwersytecie studiuje 28 studentów z Ukrainy. "Deklarujemy, że możemy ich przyjąć znacznie więcej, podobnie jak potencjalnych uchodźców z tego kraju. Przeznaczamy na ten cel jeden z naszych akademików" - zapowiedział prof. Trześniowski. Dodał, że UTH zawiesza "współpracę naukową i wymianę akademicką z państwem rosyjskim, które aktem agresji na Ukrainę wyklucza się ze społeczności międzynarodowej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych