Rafał Królikowski ambasadorem Brabank Apartamentów w Gdańsku

Popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny dołączył do grona mieszkańców osiedla Brabank Apartamenty, położonego w sercu Gdańska, tuż nad brzegiem Motławy. Invest Komfort obecnie pracuje nad realizacją kolejnego etapu inwestycji. Powstający kompleks stworzy spójną całość urbanistyczną z kluczowymi elementami tkanki miejskiej.

Autor: Housemarket.pl 09 listopada 2021 11:59

  • Rafał Królikowski został ambasadorem Brabank Apartamentów w Gdańsku.
  • Zabytkowe tereny stoczniowe, tętniąca życiem Wyspa Spichrzów, słynna Bazylika Mariacka, okazałe Śródmieście – te widoki rozpościerają się z balkonów i okien osiedla Brabank Apartamenty.
  • Inwestycja jest realizowana przez firmę Invest Komfort.

Klienci premium poszukują obecnie wyjątkowego położenia inwestycji, wyszukanego designu i dostępu do wielkomiejskich atrakcji, a jednocześnie bliskości natury. Projekt Brabanku łączy w sobie te atuty, stanowiąc znakomite miejsce do codziennego życia, ale również idealną przestrzeń do weekendowego wypoczynku w Trójmieście słynącym z pięknych lasów i atrakcyjnych plaż. Warto zauważyć, iż w trakcie pandemii zdecydowanie wzrosło zainteresowanie pomorskim rynkiem nieruchomości luksusowych.

Z szacunku do historii dawnego Gdańska

Brabank jest usytuowany w reprezentacyjnej części miasta, tuż obok malowniczego Starego Miasta i intensywnie zrewitalizowanej Wyspy Spichrzów, której przywrócono dawną świetność przemysłowego centrum z czasów hanzeatyckich. Osiedle sąsiaduje zatem z najstarszą dzielnicą, jak
i nowoczesną użytkową zabudową z wkomponowanymi pozostałościami spichlerzy i przedwojennymi artefaktami przyciągając uwagę zainteresowanych sztuką i historią dawnego Gdańska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kształtując ideę osiedla w miejscu tak ważnym dla Gdańska, znajdującym się na granicy Starego Miasta, staraliśmy się połączyć współczesne funkcje i nowoczesne bryły oraz wpisać je w historyczny kontekst otaczającej zabudowy i zakole Motławy. Cieszy nas, że Rafał Królikowski dołączył do grona naszych klientów. Aktor idealnie wpisuje się w wartości, które przyświecają naszej inwestycji stworzonej dla ludzi doceniających m.in. atuty mieszkania w centrum nowoczesnego miasta. Miasta kontynuującego jednocześnie swoje wielowiekowe tradycje, w tym gościnności i tolerancji – podkreśla Marek Pirsztuk, wiceprezes zarządu Invest Komfort.

Architektoniczny sznyt i dbałość o detal

Koncepcja została opracowana przez Studio Kwadrat, które może się pochwalić stworzeniem architektonicznej wizji dla sąsiadującego Muzeum II Wojny Światowej. Projekt bazuje na prostych formach architektury industrialnej, a geometryczny, modernistyczny detal podkreśla strukturę budynków. Prywatny taras, porośnięty zharmonizowaną kompozycją roślin, nadaje mu unikatowego charakteru. Połączenie odcieni klasycznej czerni, eleganckiego brązu i szlachetnego mosiądzu w zestawieniu z białym włoskim marmurem z Carrary w wewnętrznych częściach wspólnych, podkreśla wysoką klasę przedsięwzięcia. Projekt Brabanku był wielokrotnie doceniany i nagradzany
w konkursach, m.in. European Property Awards, czy Budowa Roku.

Brabank w liczbach

Sprzedaż I etapu inwestycji Brabank Apartamenty zakończyła się w 2018 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem – zostało tam oddanych do użytku ponad 140 mieszkań i blisko 30 lokali usługowych, zlokalizowanych w 3 budynkach nad samą Motławą. Aktualnie w sprzedaży są dwa kolejne etapy inwestycji, na które składa się blisko 250 mieszkań oraz ponad 40 lokali usługowych w 7 budynkach, z czego 4 są już gotowe do zamieszkania lub adaptacji na biznes. Invest Komfort planuje realizację kolejnych etapów.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych