Rafał Trusiewicz, Katharsis Development: Rynek mieszkaniowy pędzi

- Widzimy ogromną dynamikę wzrostu rynku mieszkaniowego. Dobre projekty i lokalizacje sprzedają się jak świeże bułeczki. Trzeba jednak już dziś zastanowić się nad tym, co będzie za trzy lata, gdy sektor mocno się nasyci – twierdzi Rafał Trusiewicz, prezes zarządu Katharsis Development.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2017 09:00

 - Rynek pędzi, a więc wszystkie inwestycje w nieruchomości są atrakcyjne, choć nie dla każdego – uważa Rafał Trusiewicz, prezes zarządu Katharsis Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem eksperta mieszkaniówka szczególnie mocno się rozwija. - Widzimy ogromną dynamikę wzrostu. Dobre projekty i dobre lokalizacje dzisiaj sprzedają się jak świeże bułeczki. Trzeba jednak już dzisiaj zastanowić się nad tym co będzie jutro, ponieważ tak duża podaż projektów może oznaczać, że w jakimś horyzoncie czasowym, na przykład trzyletnim, sektor będzie mocno nasycony - podkreśla Rafał Trusiewicz.

Prezes dodaje, że równolegle z mieszkaniami dynamiczne rośnie rynek biurowy. Jednocześnie w kontekście Brexitu należy się spodziewać dalszych wzrostów w tym sektorze. – Polska jednak nie będzie stuprocentowym beneficjentem tego wydarzenia. Nie zapominajmy o krajach Beneluxu i Niemcach, którzy bardzo aktywnie szukają możliwości skorzystania z tej sytuacji. My powinniśmy rozwijać w takich miastach jak Łódź sektor back office, który jest naszą mocną stroną - zaznacza Rafał Trusiewicz, prezes zarządu Katharsis Development.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych