RARS: od 11 lipca br. prowadzona jest kontraktacja węgla

Od 11 lipca br. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych prowadzi kontraktację węgla, uzupełniając działania spółek Skarbu Państwa - poinformowała w środę RARS w mediach społecznościowych.

Autor: pap 20 lipca 2022 15:59

Jak podała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych we wpisie zamieszczonym na Twitterze, w środę w siedzibie RARS odbyła się kontrola poselska. "Parlamentarzyści lewicy przedstawili szereg pytań dotyczących rezerw węgla i aktualnej sytuacji finansowej Agencji" - napisano.

Jak podano, przedstawiciele RARS przekazali posłom, że od 11 lipca - to jest od momentu złożenia wniosku przez ministerstwo klimatu - Agencja prowadzi kontraktacje węgla, uzupełniając tym działania spółek Skarbu Państwa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pozostałe informacje, ze względu na ich wynikający z ustawy niejawny charakter, zostaną przekazane parlamentarzystom w ciągu siedmiu dni w piśmie klauzulowanym" - poinformowała RARS.

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała we wtorek, że do polskich portów trafiło do tej pory ponad 3 mln ton węgla. Płynie on do kraju m.in. z Kolumbii, Tanzanii, USA, RPA, Australii i Indonezji. Dodała, że spółki Skarbu Państwa mają zakontraktowane ponad 7 mln ton węgla. Zwróciła uwagę, że jednocześnie import prowadzą prywatne firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych