REIT-y pomogą rozwinąć Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie Plus obejmuje około 40 proc. społeczeństwa, dlatego jest dobrym sposobem na dywersyfikację inwestycji. Jeśli ktoś kupuje mieszkanie z zamiarem zarabiania na jego wynajmie, to ma do czynienia z dużym ryzykiem koncentracji. Tymczasem w REIT-ach jego inwestycja jest zdywersyfikowana na wiele nieruchomości, więc ryzyko jest istotnie mniejsze – tłumaczy Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości.

Autor: PropertyNews.pl 20 czerwca 2017 10:36

Jak REIT-y mogą pomóc rozwinąć Mieszkanie Plus?

Luka między podażą a popytem w tym segmencie rynku mieszkaniowego jest olbrzymia i wynosi między 2,5 a 3 miliony mieszkań, jeśli tylko wziąć pod uwagę różnicę między liczbą mieszkań w Polsce na tysiąc osób, a średnią w Unii Europejskiej. Do tego, by w Polsce w najbliższych latach powstało tyle mieszkań potrzeba zaktywowania bardzo dużych zasobów kapitału.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rola REIT-ów w tym procesie jest nie do przecenienia. Wierzę, że oferta REIT-ów inwestujących w mieszkania na wynajem spotka się z dużym zainteresowaniem inwestorów zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Mieszkanie Plus jest kierowane do około 40 proc. społeczeństwa, dlatego jest dobrym sposobem na dywersyfikację inwestycji. Jeśli ktoś kupuje mieszkanie z zamiarem zarabiania na jego wynajmie, to ma do czynienia z dużym ryzykiem koncentracji. Tymczasem w REIT-ach jego inwestycja jest zdywersyfikowana na wiele nieruchomości, więc ryzyko jest mniejsze.

Przeczytaj cały wywiad z wiceprezesem BGK Nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych