Rekordowe wyniki Marvipol

Marvipol zakończył 2021 rok z 95,7 mln zł zysku netto, wyższym o 19 proc. od osiągniętego w 2020 roku., dotychczas najlepszego w historii grupy wyniku. Na rekordowy dochód firmy złożyły się rosnące wyniki każdego z segmentów biznesowych.

Autor: housemarket.pl 18 marca 2022 10:49

  • W minionym roku Marvipol zanotowała 393,7 mln zł przychodów, wobec 431,4 rok wcześniej, wypracowując 118 mln zł zysku brutto na sprzedaży (6 proc. wzrost rdr).
  • Marża na sprzedaży grupy wzrosła o 3,9 pkt. proc., do 28,4 proc., o czym przesądziła m.in. struktura lokali przekazanych w minionym roku nabywcom (większy udział przychodów ze sprzedaży lokali z wyższego przedziału cenowego).
  • Zysk operacyjny grupy zwiększył się rdr. o 30 proc., do 116,5 mln zł, na co złożyły się, obok wyższych wyników na sprzedaży mieszkań, m.in. ponad 75 proc. wzrost EBIT segmentu magazynowego.
  • Dług netto grupy zmniejszył się w 2021 r. o 18 proc., do 128,7 mln zł, a wskaźnik długu netto do kapitałów własnych na koniec roku wyniósł 0,21.

Grupa Marvipol zakończyła 2021 r. z ponad 218 mln zł na rachunkach.

- 2021 rok był już czwartym z kolei okresem zakończonym wypracowaniem przez grupę Marvipol wyższego niż rok wcześniej wyniku po opodatkowaniu. Mamy potencjał, by w nieodległej przeszłości pokusić się o ustanowienie kolejnych rekordów na tym polu. Co w dzisiejszych czasach szczególnie ważne – w 2022 r. wkroczyliśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej, biznesowej i operacyjnej, ze zdywersyfikowanym portfelem projektów do uruchomienia oraz z zabezpieczonym finansowaniem dla planowanych inwestycji. Mamy potencjał, by w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy wprowadzić sprzedaży nawet 2 tys. lokali mieszkalnych oraz co najmniej utrzymać dotychczasowy poziom inwestycji na rynku magazynowym. Uważnie analizujemy sytuację na rynku i zamierzamy elastycznie reagować na pojawiające się szanse i wyzwania. W ciągu 25 lat działalności na rynku nieruchomości wielokrotnie udowodniliśmy, że umiemy chronić i pomnażać powierzony nam przez Akcjonariuszy kapitał w często wymagających, zmiennych warunkach rynkowych. Jestem przekonany, że również w 2022 r. potwierdzimy naszą efektywność w działaniu - komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MARVIPOL KUPUJE W WARSZAWIE

Segment deweloperski grupy w 2021 r. rozpoznał 360,9 mln zł przychodów, wypracowując 75,4 mln zł zysku operacyjnego (70,5 mln zł rok wcześniej) oraz 57,1 mln zł zysku netto (10 proc. wzrost rdr.). Wartość sprzedanych, a nieprzekazanych nabywcom mieszkań i lokali usługowych na koniec roku wyniosła blisko 662 mln zł, a wartość nieprzekazanych lokali inwestycyjnych – 115,4 mln zł.

Segment magazynowy grupy wypracował w 2021 r. 34,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 33,3 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 19,7 mln zł oraz 28,9 mln zł w 2020 r. Dynamiczny wzrost zysków segmentu to m.in. efekt sprzedaży trzech projektów magazynowych (Konotopa III, Konotopa IV i Wrocław I) oraz aktualizacji wartości przedwstępnie sprzedanego projektu Warszawa IV.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych