Remont mieszkania już cię nie zaskoczyHouseMarket.pl - 06 grudnia 2016 15:43


Każdy, kto choć raz w życiu przygotowywał się do przeprowadzenia prac remontowych doskonale zna ten problem. Jest nim ogromna trudność w precyzyjnym zaplanowaniu czekających wydatków.


Rozwiązanie znalazła firma Bazarewicz Budownictwo, która wprowadziła właśnie do swojej oferty niestosowany dotąd na Podlasiu pakietowy, zryczałtowany system realizacji prac i związanych z nimi wydatków.

Pomysł zresztą nie jest szczególnie rewolucyjny, bo od pewnego już czasu doskonale sprawdza się w stolicy, do której przywędrował z zachodniej Europy. Mowa o remontach wykonywanych w ramach jednego z trzech dostępnych pakietów różniących się jakością i rodzajem zastosowanych materiałów oraz zakresem i standardem prac.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszty remontu

- Próba przewidzenia wszystkich czekających nas wydatków wymaga niebywałego doświadczenia, którego większości z nas po prostu brakuje. A i tak, jeśli wydaje się nam, że w kosztorysie uwzględniliśmy już wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy to i tak zwykle się okazuje, że zawsze pojawi się coś nowego, czego jednak nie przewidzieliśmy – mówi Łukasz Bazarewicz, właściciel Bazarewicz Budownictwo.

 Jak zaznacza, zdarza się również i tak, że rosnące koszty remontu w stosunku do naszych pierwotnych założeń wynikają ze zmieniających się podczas trwania prac naszych oczekiwań i wizji.

- Bywa przecież, że zdecydowaliśmy się na określony rodzaj płytek, ale po odwiedzeniu salonu sprzedaży okazuje się, że już na miejscu, w końcu decydujemy się na inny, najczęściej przy tym droższy model, który po prostu wpadł nam w oko. I automatycznie koszty rosną. Podobnie jest z w zasadzie każdym elementem - dodaje.

Nowy sposób planowania prac opiera się na bardzo prostym schemacie. Klienci mają do wyboru trzy pakiety różniące się pod względem standardu i jakości użytych materiałów.

Cena za metr kwadratowy

Każdy z nich różni się oczywiście zryczałtowaną ceną za metr kwadratowy lokalu obejmującą jednak kompleksowe przygotowanie pomieszczeń do zamieszkania. Zatem w cenie otrzymujemy nie tylko remont, ale również urządzenie mieszkania wraz z zabudową kuchenną i meblami łazienkowymi. W ramach każdego z nich, klienci mogą wybierać spośród kilku a czasami nawet kilkunastu dostępnych rodzajów i modeli przeróżnych elementów: m.in. płytek, oświetlenia, włączników, paneli, farb, dekoracji.

- W pierwszej kolejności klient decyduje o stylu mieszkania, mając do wyboru kilka: nowoczesny, skandynawski, klasyczny, rustykalny. Następnie wybiera najbardziej odpowiadający mu pakiet cenowy, który w z kolei wpływa na dostępne w ramach danej propozycji rodzaje materiałów – wyjaśnia Łukasz Bazarewicz.

Co ważne, przed przystąpieniem do prac klient otrzymuje projekt mieszkania, uwzględniający wybrany styl wnętrza, pakiet cenowy i wszystkie elementy wykończeniowe wybrane spośród dostępnych z katalogu w ramach danego rozwiązania, łącznie z dodatkami i meblami. Dzięki temu inwestor zyskuje precyzyjną wiedzę na temat spodziewanych kosztów remontu, które już w żaden sposób go nie zaskoczą.

Ważna współpraca

Podstawą tej propozycji jest współpraca firmy wykonawczej, architekta, sklepów z materiałami budowlanymi i wyposażeniem wnętrz oraz pracownią stolarską. - Oferta tego typu jak ta, którą wspólnie przygotowaliśmy, oznacza przede wszystkim znaczny komfort dla inwestora, który nie musi martwić się o tysiące drobnych ale i całkiem poważnych elementów związanych z realizacją remontu – mówi Joanna Dembowska z Pracowni Architektury Wnętrz J2Studio.

Jak zaznacza, decydując się na takie rozwiązanie klient zyskuje przede wszystkim spokój. - Przekazując nam klucze do mieszkania, w praktyce po miesiącu może się już do niego wprowadzić otrzymując lśniący nowością, wykończony lokal. Co ważne, nie ma potrzeby stałego doglądania postępu prac i nadzorowania poszczególnych wykonawców - dodaje.

Decydując się na współpracę w takiej formie klient otrzymuje zatem cały pakiet wartości dodanych. Poza konkretną wiedzą na temat finalnego kosztu, również atrakcyjną cenę poszczególnych usług i materiałów. W efekcie końcowa cena jest oczywiście niższa niż w przypadku tradycyjnej formy przygotowywania lokalu do zamieszkania.

Dzięki temu inwestor otrzymuje profesjonalny projekt wraz z wizualizacją, za który w typowych warunkach musiałby zapłacić kilkadziesiąt razy więcej. Kolejna rzecz to koszt zakupu materiałów budowlanych. W wyniku współpracy ze specjalistycznymi sklepami, firma otrzymuje atrakcyjne rabaty, z których de facto korzysta klient. Podobnie jak w przypadku zakupu dodatków, oświetlenia czy wykonania zabudowy kuchennej na wymiar.