Remont mieszkania już cię nie zaskoczy

Każdy, kto choć raz w życiu przygotowywał się do przeprowadzenia prac remontowych doskonale zna ten problem. Jest nim ogromna trudność w precyzyjnym zaplanowaniu czekających wydatków.

Autor: HouseMarket.pl 06 grudnia 2016 15:43

Rozwiązanie znalazła firma Bazarewicz Budownictwo, która wprowadziła właśnie do swojej oferty niestosowany dotąd na Podlasiu pakietowy, zryczałtowany system realizacji prac i związanych z nimi wydatków.

Pomysł zresztą nie jest szczególnie rewolucyjny, bo od pewnego już czasu doskonale sprawdza się w stolicy, do której przywędrował z zachodniej Europy. Mowa o remontach wykonywanych w ramach jednego z trzech dostępnych pakietów różniących się jakością i rodzajem zastosowanych materiałów oraz zakresem i standardem prac.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszty remontu

- Próba przewidzenia wszystkich czekających nas wydatków wymaga niebywałego doświadczenia, którego większości z nas po prostu brakuje. A i tak, jeśli wydaje się nam, że w kosztorysie uwzględniliśmy już wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy to i tak zwykle się okazuje, że zawsze pojawi się coś nowego, czego jednak nie przewidzieliśmy – mówi Łukasz Bazarewicz, właściciel Bazarewicz Budownictwo.

 Jak zaznacza, zdarza się również i tak, że rosnące koszty remontu w stosunku do naszych pierwotnych założeń wynikają ze zmieniających się podczas trwania prac naszych oczekiwań i wizji.

- Bywa przecież, że zdecydowaliśmy się na określony rodzaj płytek, ale po odwiedzeniu salonu sprzedaży okazuje się, że już na miejscu, w końcu decydujemy się na inny, najczęściej przy tym droższy model, który po prostu wpadł nam w oko. I automatycznie koszty rosną. Podobnie jest z w zasadzie każdym elementem - dodaje.

Nowy sposób planowania prac opiera się na bardzo prostym schemacie. Klienci mają do wyboru trzy pakiety różniące się pod względem standardu i jakości użytych materiałów.

Cena za metr kwadratowy

Każdy z nich różni się oczywiście zryczałtowaną ceną za metr kwadratowy lokalu obejmującą jednak kompleksowe przygotowanie pomieszczeń do zamieszkania. Zatem w cenie otrzymujemy nie tylko remont, ale również urządzenie mieszkania wraz z zabudową kuchenną i meblami łazienkowymi. W ramach każdego z nich, klienci mogą wybierać spośród kilku a czasami nawet kilkunastu dostępnych rodzajów i modeli przeróżnych elementów: m.in. płytek, oświetlenia, włączników, paneli, farb, dekoracji.

- W pierwszej kolejności klient decyduje o stylu mieszkania, mając do wyboru kilka: nowoczesny, skandynawski, klasyczny, rustykalny. Następnie wybiera najbardziej odpowiadający mu pakiet cenowy, który w z kolei wpływa na dostępne w ramach danej propozycji rodzaje materiałów – wyjaśnia Łukasz Bazarewicz.

Co ważne, przed przystąpieniem do prac klient otrzymuje projekt mieszkania, uwzględniający wybrany styl wnętrza, pakiet cenowy i wszystkie elementy wykończeniowe wybrane spośród dostępnych z katalogu w ramach danego rozwiązania, łącznie z dodatkami i meblami. Dzięki temu inwestor zyskuje precyzyjną wiedzę na temat spodziewanych kosztów remontu, które już w żaden sposób go nie zaskoczą.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych