Renata Kaznowska nowym wiceprezydentem Warszawy

Renata Kaznowska została powołana na stanowisko wiceprezydenta Warszawy – poinformowała w środę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kaznowska zapewniła, że jest „twardą babką” oraz że warszawiacy mają u niej zawsze otwarte drzwi.

Autor: PAP 14 września 2016 12:47

- Dziękuję pani prezydent, za to, że obdarzyła mnie zaufaniem. Stoi z mną bardzo ciężka, merytoryczna praca od ponad 20 lat, chciałabym kontynuować współpracę z warszawiakami, którzy zawsze mieli u mnie otwarte drzwi – powiedziała Kaznowska w środę na konferencji prasowej.

Zapewniła, że jest „strasznie twardą babką”. - Myślę, że Warszawa na tym skorzysta, bardzo się cieszę, dziękuję za tę nominację w niewątpliwie trudnych czasach – podkreśliła Kaznowska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ubiegłym tygodniu Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że z ratusza odchodzi dwóch dotychczasowych wiceprezydentów: Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz. Jóźwiak – dotychczasowy pierwszy wiceprezydent, który nadzorował m.in. zajmujące się kwestiami reprywatyzacji Biuro Gospodarki Nieruchomościami – podał się do dymisji. Wojciechowicz został odwołany przez prezydent Warszawy. Ponadto władze PO rozwiązały stołeczne struktury partii.

Miejsce Jóźwiaka jako pierwszego zastępcy Gronkiewicz-Waltz zajął b. poseł PO, a obecnie sędzia Trybunału Stanu Witold Pahl. Pahl zapowiedział, że pierwszym zadaniem, jakie wyznaczył sobie jako wiceprezydentowi Warszawy, będzie uzyskanie dla miasta statusu pokrzywdzonego w związku z reprywatyzacją.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych