Reprywatyzacja w Warszawie. Dyscyplinarki na finiszu

Do połowy listopada powinny zakończyć się postępowania dyscyplinarne związane ze sprawą reprywatyzacji w Warszawie. Jak poinformował Grzegorz Fertak zastępca rzecznika dyscyplinarnego stołecznej izby adwokackiej obecnie prowadzone są trzy postępowania: dwa dotyczące bezpośrednio dwóch adwokatów.

Autor: PAP 28 października 2016 16:49

Pod koniec sierpnia br., w wyniku doniesień medialnych dotyczących udziału adwokatów w tzw. dzikiej reprywatyzacji wszczęto postępowanie dyscyplinarne, które miało wyjaśnić czy rzeczywiście, w jakim zakresie i ilu mecenasów mogło mieć związek z tą sprawą. Jak poinformował mecenas Fertak - na polecenie którego postępowanie zostało wszczęte - zgromadzono dowody, które pozwoliły na wyłączenie części materiałów do dwóch nowych spraw.

- Prowadzone są one w kierunku ustalenia odpowiedzialności dwóch adwokatów w odniesieniu do czynów, mogących stanowić delikty dyscyplinarne - dodał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sprecyzował, że w głównym postępowaniu nadal badane są wszystkie wątki dotyczące nagannych zachowań adwokatów w tej sprawie.

- Spodziewamy się decyzji procesowych - w odniesieniu do analizowanych zdarzeń - do połowy listopada 2016 roku - zaznaczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych