Reprywatyzacja w Warszawie. Prokuratura przystąpiła do procesów cywilnych

Warszawska prokuratura postanowiła przystąpić do procesów cywilnych wytoczonych stołecznemu ratuszowi przez byłą urzędniczkę resortu sprawiedliwości Marzenę K. Swoją decyzję uzasadnia tym, że wymaga tego ochrona praworządności i interesu społecznego.

Autor: PAP 08 grudnia 2016 09:09

Marzena K., była urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości, podejrzana o zatajenie w oświadczeniach majątkowych nieruchomości uzyskanych w ramach reprywatyzacji, wytoczyła w sumie cztery procesy władzom Warszawy.

Żąda w nich w sumie ponad 40 mln zł odszkodowań m.in. za wydanie wadliwej decyzji administracyjnej, za sprzedane lokale mieszkalne oraz wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z budynku w sprawach nieruchomości, do których ma roszczenia lub uzyskała tytuły własności. Chodzi o nieruchomości przy ulicach Brackiej 23, Puławskiej 1A oraz Sieleckiej 36/38.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, prokuratorzy z warszawskiej prokuratury okręgowej po zapoznaniu się z aktami spraw zdecydowali o udziale w postępowaniach w zakresie nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Puławskiej 1A oraz ul. Brackiej 23. Jak dodała, decyzję podjęli z uwagi na ochronę praworządności oraz interesu społecznego. Ich działania w tym zakresie koordynuje prokuratura regionalna.

Prokurator poinformowała też, że w przypadku nieruchomości przy ul. Sieleckiej decyzja w zakresie ewentualnego zgłoszenia udziału prokuratora zostanie podjęta niezwłocznie po zapoznaniu się z aktami sprawy.

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie ok. 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy. We wrześniu na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do tych spraw: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych