Reprywatyzacją zajmą się dwa nowo powstałe biura

Sprawami lokatorów z reprywatyzowanych budynków zajmie się nowy pełnomocnik. Ponadto miasto wstrzymuje zwroty nieruchomości – poinformował w poniedziałek wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

Autor: PAP 10 października 2016 16:42

Pahl powiedział, że zmiany w strukturze ratusza to „kolejny krok na drodze do wyjścia z kryzysu dekretowego”.

Po pierwsze, jak powiedział wiceprezydent, zgodnie z zapowiedziami, Biuro Gospodarki Nieruchomościami zostaje rozwiązane. Jego miejsce zajmą dwa nowo powołane biura – Biuro Spraw Dekretowych oraz Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa. Dyrektorem tego pierwszego został Piotr Rodkiewicz; na czele drugiego biura stanął Arkadiusz Kuranowski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pahl powiedział, że w biurze dekretowym będą pracowali zupełnie nowi pracownicy. - Potrzebne są wyższe kompetencje, te kompetencje wynikają z nowego prawa. To są kryteria, w oparciu o które zostały przyjęte nowe osoby do pracy w biurze dekretowym, aby to były osoby, które do tej pory nie pracowały w Biurze Gospodarki Nieruchomościami  – zaznaczył Pahl.

Ponadto ratusz powołał pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów lokatorów z budynków objętych roszczeniami, została nim Magdalena Młochowska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych