Resi4Rent: wolne mieszkania wynajmują się błyskawicznie

Aktualnie uchodźcy są zainteresowani głównie najmem krótkoterminowym. Zauważalne jest także bardzo duże zainteresowanie firm relokujących do Polski swoich pracowników z rodzinami. Obecnie wszystkie wolne mieszkania wynajmują się błyskawicznie.

Autor: housemarket.pl 07 marca 2022 08:55

- Wojna w Ukrainie wpływa na zmiany na wszystkich rynkach, nie omijają one także nieruchomości. W związku z ogromną liczbą uchodźców szukających dziś w Polsce tymczasowego schronienia, najbardziej zauważalne są one w tej chwili na rynku najmu. To obecnie najszybsza, najbezpieczniejsza i najbardziej elastyczna formuła, pozwalająca znaleźć im dach nad głową - powiedział  Sławomir Imianowski, prezes Resi4Rent.

Dodał, że aktualnie uchodźcy są zainteresowani głównie najmem krótkoterminowym. Zauważa także duże zainteresowanie firm relokujących do Polski swoich pracowników z rodzinami. Jeszcze 2 tygodnie temu szacunkowe dane mówiły o ogólnej liczbie ponad 1,2 mln wszystkich mieszkań na wynajem w Polsce, w tym o nieco ponad 7 tysiącach dostępnych w najmie instytucjonalnym. Obecnie wszystkie wolne mieszkania wynajmują się błyskawicznie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wyjaśnia Imianowski, aktualnie trudno jest prognozować jak obecna fala migracji wpłynie w dłuższym okresie na sytuację na rynku najmu.

- Nie wiemy, jak wiele z osób przybywających do Polski zdecyduje się na pozostanie na dłużej, z pewnością jednak nie zdecydują się oni na zakup mieszkań, a na pewno nie na początku swojego pobytu. W inwestycjach Resi4Rent obcokrajowcy, w tym także osoby pochodzące z Ukrainy, stanowią 25 proc. klientów, wielu z nich w ostatnich dniach szuka mieszkań dla swoich bliskich. W pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się na zapewnienie wsparcia naszym obecnym klientom i ich bliskim, których przyjmują pod swój dach, zapewniając im pakiety noclegowe w postaci karimat, śpiworów oraz zestawów artykułów higienicznych - powiedział Sławomir Iminowski.

Resi4Rent zapewniło także pulę wolnych mieszkań, którymi aktualnie dysponuje do bezpłatnego korzystania dla potrzebujących. W tym zakresie współpracuje na bieżąco z jednostkami samorządowymi działającymi w każdym z miast, w których znajdują się inwestycje firmy, tj. w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do absolutnego minimum ograniczono również wszelkie formalności. Do każdego wolnego lokalu, nowi mieszkańcy mogą wprowadzić się w zaledwie kilka godzin.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych