Robyg z wynikami za pierwsze półrocze. Stabilna sprzedaż i kolejne etapy w ofercie

W pierwszym półroczu 2022 roku Robyg podpisał 1241 umów deweloperskich i przedwstępnych oraz 1083 umowy rezerwacyjne w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu. Spółka rozpoznała w przychodach 785 lokali.

Autor: housemarket.pl 11 lipca 2022 10:58

  • W 2021 roku Grupa Robyg zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 1,3 mld zł, zysk netto.
  • W pierwszym półroczu 2022 Robyg wprowadził kolejne etapy osiedli w Warszawie: Royal Residence w Wilanowie, Sady Ursynów, Jutrzenki, Praga Piano, Modern City, Rytm Mokotowa oraz Mój Ursus.
  • Robyg realizuje swoje cele, wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży.

Robyg dołączył do inicjatywy ONZ - United Nations Global Compact. UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca liderów zrównoważonego biznesu. Deweloper potwierdził tym samym swoje zaangażowanie w działania na rzecz społeczeństwa, środowiska i odpowiedzialnego biznesu oraz zobowiązał się do dalszego doskonalenia. ROBYG inwestuje w bioróżnorodność i promuje powstawanie łąk kwietnych oraz ochrony dla fauny i flory we wszystkich miastach, w których działa.

- Pierwsze półrocze 2022 roku było trudne dla całej gospodarki i Polaków, wszyscy wspieraliśmy obywateli Ukrainy. Także rynek mieszkaniowy nagle zmienił się ze względu na rosnące stopy procentowe i wysoką inflację. Mimo to Robyg realizuje swoje cele, wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży. Zgodnie ze strategią ogłoszoną wraz z wynikami 2021 roku zmieniliśmy nasze cele i przekierowaliśmy swoje działania częściowo na rynek PRS. Wszystkie nasze budowy są prowadzone zgodnie z harmonogramami. Staramy się utrzymywać stabilną i płynną działalność zarówno w zakresie budowy, jak i sprzedaży mieszkań. Szukamy też gruntów w różnych lokalizacjach i nie wykluczamy wejścia do nowych miast. Teraz oczekujemy na zapowiedziane działania rządu wspierające kredytobiorców i nabywców mieszkań. To bardzo ważne, aby Polacy mogli w sposób odpowiedzialny budować swoją przyszłość - a posiadanie mieszkania determinuje w dużej mierze decyzje rodzinne, a więc wpływa bezpośrednio na demografię - powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Grupy Robyg.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2021 roku Grupa Robyg zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 1,3 mld zł, zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 396,7 mln zł - czyli o 88,3 proc. więcej niż w 2020 roku, a EBIT 490,6 mln zł – wzrost o 82,3 proc. rok do roku.

W 2021 roku Grupa Robyg podpisała ponad 4300 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu - co oznacza wzrost o 57 proc. w porównaniu do 2020 roku. Spółka zawarła 4276 umów rezerwacyjnych netto i rozpoznała w przychodach ok. 2940 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych