Robyg zbuduje park na Odolanach

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Wola oraz firma Robyg podpisały umowę dotyczącą stworzenia ogólnodostępnego parku na Odolanach.

Autor: HouseMarket.pl 09 sierpnia 2016 12:59

Teren o powierzchni 1,3 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza, zyska zupełnie nowy wygląd. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

Dzielnica nie wyda ani złotówki

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzielnica na ten cel nie wyda ani złotówki, gdyż inwestycję zrealizuje firma Robyg. – Przez ostatnie kilka miesięcy trwały prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i zieleni.

Na jej podstawie wykonano i uzgodniono projekt zieleni. Dziś podpisaliśmy umowa, na mocy której firmie Robyg zostały przekazane grunty na czas inwestycji – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

- Robyg od początku swojej działalności aktywnie włącza się w rozwój dzielnic, w których buduje swoje inwestycje. Stąd pomysł, by zaproponować mieszkańcom Odolan nowoczesną i ogólnodostępną przestrzeń parkową. Nasze działania na rzecz infrastruktury na Woli nie ograniczają się wyłącznie do parku – zmodernizowaliśmy również jezdnie, chodniki czy oświetlenie uliczne. Udostępniliśmy także szereg miejsc parkingowych. Łączna wartość prac wykonanych przez nas do tej pory na rzecz miasta Warszawy w dzielnicy Wola wynosi ok. 2,3 mln zł – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Robyga.

Kwiecisty labirynt

Gotowy jest również projekt przyszłego parku. W jego centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będą linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego, 30-centymetrowego, formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów.

Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 drzew z gatunków: brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc krzewów (tawuła, dereń, berberys, irga) oraz dodatkowo róż okrywowych i bylin.

– Jestem przekonany, że nowy park stanie się rekreacyjnym centrum tego fragmentu dzielnicy – mówi Krzysztof Strzałkowski.

Na realizację inwestycji Robyg przeznaczy 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych