Ronson wchodzi w segment PRS. W planach 5 tys. mieszkań

Ronson rozpoczyna działalność w segmencie najmu instytucjonalnego. Do końca 2025 roku deweloper zabezpieczy bank ziemi na ok. 5 tys. mieszkań na wynajem, które dostępne będą w pierwszej kolejności w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Tym samym deweloper dołącza do pionierów dynamicznie rozwijającego się rynku PRS w Polsce. „To naturalna konsekwencja rozwoju spółki” - mówią jej przedstawiciele.

Autor: housemarket.pl 30 grudnia 2021 08:37

  • Ronson rozpoczyna działalność na rynku najmu instytucjonalnego.
  • Spółka podała, że do końca 2025 roku w ofercie mieszkań na wynajem znajdzie się ok. 3 tys.
  • Mieszkania powstaną w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. 

Ronson jest obecny na polskim rynku od 20 lat. W tym czasie zrealizował 32 projekty deweloperskie i wybudował ponad 10 tysięcy mieszkań.

- Nasze wieloletnie doświadczenie, biznesowe know-how, znajomość rynku i obecnych na nim trendów, ale przede wszystkim stabilność finansowa spółki, pozwalają nam zrobić krok milowy w kierunku rozszerzenia działalności Ronson o segment najmu instytucjonalnego - mówi Boaz Haim, prezes Ronson. - Będzie to drugi filar naszej działalności, prowadzony równolegle do dotychczasowej, kluczowej aktywności, jaką jest sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym. Podejmiemy działania, aby w tym zakresie pozyskać do współpracy doświadczonych partnerów finansowych - dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PRS – trend wzrostowy

Prognozy dla rynku najmu instytucjonalnego w Polsce są obiecujące. Wpływają na to czynniki ekonomiczne, szczególnie wzrost cen mieszkań w ofercie sprzedażowej, ale też demograficzne. Młodsze pokolenia cenią mobilność, niezależność finansową, a co za tym idzie – elastyczną ofertę mieszkaniową, dostosowaną do ich bieżących potrzeb.

- Grupa osób wynajmujących mieszkania powiększa się, a my – jako stabilna i silna finansowo spółka deweloperska, chcemy być dla nich podmiotem pierwszego wyboru. Przygotowujemy ofertę dla szerokiej grupy odbiorców. Profesjonalistów, menedżerów, którzy są mobilni zawodowo, ale też studentów i rodzin. Jak zawsze dużo uwagi poświęcamy fazie projektowania. Nasze inwestycje w segmencie PRS będą się wyróżniały jakością i funkcjonalnością – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży Ronson Development.

Boaz Haim, podkreśla wyjątkowy charakter oferty.

- W naszej działalności PRS będziemy odpowiedzialni za cały proces od A do Z, czyli od etapu projektowania inwestycji, przez etap budowy, po opracowanie oferty, wprowadzenie jej na rynek i zarządzanie samym najmem. Dzięki temu powstaną inwestycje dedykowane rynkowi najmu, odpowiadające na jego specyficzne potrzeby, m.in. w zakresie części wspólnych, czy funkcji usługowych. Jesteśmy pełni entuzjazmu, rozpoczynając ten zupełnie nowy rozdział w naszej biznesowej historii. Wierzymy, że rozszerzenie działalności o nowy segment znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych w kolejnych latach i przyczyni się do dalszej, sukcesywnej budowy wartości firmy - mówi Boaz Haim.

Spółka podała, że do końca 2025 roku w ofercie mieszkań na wynajem znajdzie się ok. 3 tys., w trzech miastach w Polsce – Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a bank ziemi Ronson w segmencie PRS będzie zabezpieczony na około 5 tys. lokali.

- Wybór tych lokalizacji nie jest przypadkowy. Doskonale znamy te rynki, bo jesteśmy na nich obecni jako deweloper od lat. Wybraliśmy je także z tego powodu, że mają największy potencjał rynku najmu. Naszym celem w dłuższej perspektywie jest sukcesywne powiększanie puli mieszkań na wynajem w portfolio – nie wykluczamy także rozszerzenia działalności o nowe rynki - mówi Andrzej Gutowski.

Obiecujący rynek 

Perspektywiczny rynek najmu instytucjonalnego, popularny szczególnie wśród ludzi młodych, którzy swoje życie organizują w sieci, prowokuje do sięgania po nowe rozwiązania.

- Stawiamy na wysoką jakość obsługi, uproszczone formalności oraz różnego rodzaju udogodnienia i usługi dodatkowe, oferowane w ramach najmu, do wyboru w różnych wariantach, w zależności od bieżących potrzeb, etapu życia, czy możliwości finansowych klienta. Wiemy jak dużą wagę młode pokolenie przywiązuje do wygody cyfrowej i zaawansowania technologicznego, dlatego w naszych mieszkaniach na wynajem wdrożymy liczne udogodnienia online, które pozwolą klientom wybrać mieszkanie, załatwić niezbędne formalności, opłacić rachunki, a wszystko za pomocą „jednego kliknięcia” - podsumowuje Karolina Bronszewska, dyrektor marketingu w Ronson. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych