Rośnie rola dostawców materiałów budowlanych

Większość klientów indywidualnych i komercyjnych korzysta z usług profesjonalnych dystrybutorów, którzy doradzają, jakie materiały można zamienić na tańsze substytuty, a na jakich nie powinno się nigdy oszczędzać.

Autor: HouseMarket.pl 03 listopada 2016 15:20

Największą zaletą przy realizacji zamówień staje się więc elastyczność specjalistycznych sklepów i hurtowni, a także uwzględnianie ciągle zmieniających się potrzeb klientów. W porównaniu z marketami, proponują one szeroki zakres usług, jak np. rozładunek i transport na budowę, finansowanie i ubezpieczenie transakcji pomiędzy podmiotami, szkolenia z technik budowlanych i bezpieczeństwa na budowie czy pomoc w znalezieniu sprawdzonych firm budowlanych, wykonawców oraz inwestorów.

Dbałość o środowisko modnym trendem

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Modnym trendem jest ostatnio dbałość o środowisko, dlatego też ekologiczne rozwiązania stały się bardzo pożądane we wszystkich aspektach naszego życia. Wzrost świadomości spowodował, że chętniej przychylamy się do budownictwa energooszczędnego. Wybudowanie tradycyjnego budynku może być wprawdzie nawet o 60 tys. tańsze, ale w dłuższej perspektywie ekologiczna inwestycja jest bardziej opłacalna. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na fakt, że utrzymanie takiej nieruchomości jest kilkukrotnie niższe.

Na rynku budynków biurowych już od dłuższego czasu obserwuje się natomiast skupienie na podwyższonych standardach. Kryzys ekonomiczny na świecie wymusił na inwestorach poszukiwanie nowych strategii i innowacyjne podejście do realizacji projektów. Inwestorzy chcą, aby ich budynki były konkurencyjne i nowoczesne, a jednocześnie tańsze w budowie i eksploatacji, niż te sprzed kilku lat.

Zaufanie odpowiedniemu dostawcy

Wybór materiałów budowlanych to nie tylko trendy i parametry, ale również decyzja o zaufaniu odpowiedniemu dostawcy. Podczas jej podejmowania, generalny wykonawca powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na kompleksową obsługę. Sprawdzić warto wiele aspektów, poczynając od oferty, doradztwa technicznego, zaplecza magazynowego, floty samochodowej, aż po terminowość realizowanych zamówień.

Użycie podczas budowy nieodpowiednich, często słabej jakości materiałów, czy też opóźnienia w realizacji kolejnych etapów inwestycji, mogą doprowadzić do przestojów i generować bardzo duże straty, co często wiąże się również z karami umownymi. Kluczem jest więc wybór zaufanego i doświadczonego dostawcy, który pomoże w koordynowaniu procesów związanych z realizacją.

W większości inwestycji projekt budowlany wskazuje, jaki materiał powinien być zastosowany. Problemy jednak zdarzają się w momencie, gdy wykonawca chce zamienić materiał na inny, najczęściej tańszy, o podobnych parametrach.

Dużą rolę odgrywa handlowiec

W takiej sytuacji dużą rolę odgrywa handlowiec, opiekun dostawcy, który może zaproponować alternatywę, spełniającą warunki projektu. Wiele problemów wynika również z rozwiązań niestandardowych i z użycia materiałów, których nie wskazuje projekt, a których zastosowanie ułatwi, przyśpieszy, bądź obniży koszty realizacji. W tym wypadku kluczowego wsparcia dostarczają przedstawiciele dostawców, dlatego też profesjonalna i doświadczona kadra ma finalnie duży wpływ na prowadzenie inwestycji przez wykonawcę.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych