Rozpoczął się nabór projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek rozpoczął się nabór projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania w ramach budżetu obywatelskiego w stolicy Dolnego Śląska jest 30 mln zł, to o 5 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

Autor: PAP 17 stycznia 2022 15:05

Projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego można składać do 14 lutego. Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolną liczbę projektów; nie trzeba przy tym być zameldowanym w stolicy Dolnego Śląska.

W tym roku wrocławski magistrat na realizację Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczy 30 mln zł, to o 5 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Z tego 21 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 mln zł na projekty osiedlowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Od tej edycji projekt ponadosiedlowy będzie mógł kosztować aż 3 mln zł, a osiedlowy 1 mln zł. Jest jeszcze jedna zmiana. Wszystkie projekty będą musiały uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami" - powiedział Sebastian Wolszczak, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej wrocławskiego magistratu.

Przedsięwzięcia, które przejdą weryfikację, zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Odbędzie się ono w dniach 23 września - 10 października. Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od wieku; nie trzeba być przy tym zameldowanym w stolicy Dolnego Śląska. Głosowanie odbywa się elektronicznie (wroclaw.pl/wbo) i papierowo.

Każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosować na jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Do realizacji wybierane zostaną projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych