Rozpoczął się nabór wniosków o najem mieszkań SIM w Wieliczce

W poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków od osób zainteresowanych najmem mieszkań budowanych w ramach rządowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych na terenie gminy Wieliczka. Powstanie tam budynek z 80 mieszkaniami.

Autor: housemarket.pl 05 września 2022 14:11

  • Wystartował nabór wniosków o wynajem mieszkania SIM w Wieliczce.
  • Do dyspozycji jest 80 mieszkań. 
  • Nabór potrwa do 30 września.
  • Wnioski można składać w formie papierowej w siedzibie tamtejszego Zarządu Budynków Komunalnych.

Zgodnie z planami w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa realizowanego przez spółkę SIM Małopolska w Wieliczce powstanie budynek wielorodzinny dysponujący 80 lokalami mieszkalnymi o zróżnicowanym metrażu - od 36 do 70 mkw. Roboty budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, ocenił, że jest to kolejny ważny krok, aby zwiększyć dostępność budowanych mieszkań z przeznaczeniem dla osób bez zdolności kredytowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jestem przekonany, że w kolejnych latach ilość mieszkań budowanych w ramach spółki SIM Małopolska jeszcze się powiększy" - zaznaczył Kozioł.

Zgodnie z planami spółki SIM Małopolska, do której przystąpiło 16 gmin z terenu województwa, w ramach rządowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych w całym regionie przygotowywanych jest 955 mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Budowy powinny się zakończyć w drugiej połowie 2024 r.

Spółkę SIM Małopolska powołało w sierpniu zeszłego roku 16 gmin: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Korzenna, Miechów, Rabka- Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice, Zakliczyn.

 

Zgodnie z przedstawionymi koncepcjami mieszkania w ramach SIM będą się znajdować w budynkach wielorodzinnych lub szeregowych. Będą miały od jednego do czterech pokoi oraz powierzchnię od blisko 30 do ponad 70 mkw. Lokale powstaną w systemie "pod klucz", aby przyszli najemcy mogli od razu w nich zamieszkać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych