Ruda Śląska z nowym podatkiem od nieruchomości

Rudzcy radni zatwierdzili nowe stawki podatku od nieruchomości. Są one minimalnie wyższe od dotychczasowych. Podwyżki w zasadzie nie odczują właściciele budynków mieszkalnych, którzy za metr kwadratowy zapłacą tylko jeden grosz więcej niż obecnie.

Autor: HouseMarket.pl 25 października 2016 16:48

Jak informuje magistrat Rudy Śląskiej, po zmianie stawka podatku od nieruchomości za metr kwadratowy powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych wynosić będzie 0,69 zł. To jeden grosz więcej niż dotychczas. W ten sposób od nowego roku rudzcy podatnicy zapłacą 0,88 zł, a nie jak dotychczas 0,82 zł.

– To chyba odwieczny dylemat: podwyższać podatki, czy też nie. Staramy się do tego tematu podchodzić racjonalnie. Dlatego w tym roku dokonujemy korekt tylko w przypadku podatku od nieruchomości. Bez zmian pozostają opłata za psa, opłata targowa oraz podatek od środków transportowych – informuje prezydent Grażyna Dziedzic.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Musimy też pamiętać, że wpływy z podatków są głównym źródłem dochodów miasta. To dzięki nim możemy realizować większość naszych zadań. Podwyżka dotychczas obowiązujących stawek podatku od nieruchomości sprawi, że do budżetu miasta w przyszłym roku powinno wpłynąć ok. 2 mln zł więcej – dodaje prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych