Ruszył konkurs na modelowy dom wielorodzinny Mieszkania Plus

BGK Nieruchomości ogłosił konkurs dla architektów na opracowanie projektu modelowego domu wielorodzinnego w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. Ma to być zabudowa przyjazna dla przyszłych mieszkańców.

Autor: HouseMarket.pl 24 marca 2017 10:19

- Jedno z założeń programu Mieszkanie Plus to budowa mieszkań dopasowanych do lokalnych potrzeb. Formuła konkursu oznacza dyskusję i wpływ na kształt przyszłych rozwiązań. Konsultacje są też na etapie tworzenia planu miejscowego. A w przygotowanym projekcie kodeksu urbanistyczno-budowlanego zwiększamy udział lokalnych społeczności w planowaniu przestrzennym – podkreślił wiceminister Kazimierz Smoliński.

 Chętni mogą zgłosić akces za pośrednictwem formularza na stronie bgkn.pl. Konkurs na innowacyjne pomysły konstrukcyjne i nowatorskie rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków w ramach programu Mieszkanie Plus ma umożliwić uzyskanie optymalnych propozycji układu przestrzennego i koncepcji materiałowo-technicznych dla modelowego zespołu budynków mieszkalnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje resort budownictwa, przy organizacji konkursu BGK Nieruchomości współpracuje z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. W pierwszym etapie konkursu oceniana będzie koncepcja, zaś w drugim etapie oczekiwane będą szczegółowe rozwiązania architektoniczne z użyciem nowoczesnych technologii dla konkretnych lokalizacji.

Zapowiadając konkurs wiceminister Kazimierz Smoliński zwracał uwagę, że zabudowa musi być funkcjonalna i nowoczesna.

- Musi to być zabudowa, która podwyższa jakość życia. Konkurs umożliwi zgłoszenia wniosków podmiotów zainteresowanych stworzeniem takich zasad, które podwyższyłyby jakość budownictwa i uczyniły go bardziej przyjaznym dla przyszłych mieszkańców – podkreślił Kazimierz Smoliński.

Pilotażowe działania w ramach rynkowego filaru Mieszkanie Plus prowadzi spółka BGK Nieruchomości, która realizuje program zgodnie z porozumieniem zawartym z ministerstwem infrastruktury i budownictwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych